Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  12,10 zł , zmiana od tamtej pory: 4,55%

Gdzie się podziały tamte... akcje?

Zgłoś do moderatora
Zastanawiam się co się stało z akcjami Moonrock Enterprise. 10 sierpnia 2020r. nagle pozbyli się 67% udziałów, a jednocześnie kurs wciąż był na takim samym poziomie.
Istnieje możliwość ukrycia się posiadając więcej niż 5% akcji w jakiejś spółce? Jeśli nie, to co się stało z tymi akcjami? Zostały podzielona na więcej niż 13 osób, tak aby nikt nie przekroczył 5% ? Wygląda to jakby Pan JC wcześniej skupował akcje z rynku, zanim Moonrock się ich pozbyło. Sumując akcje JC i Moonrock wychodzi ponad 93%. Czy jest możliwe, żeby te akcje trafiły w ręce Columbus Energy? Choć skoro chcieli wyemitować aż 50mln nowych akcji to wydaje się że jednak nie byli w ich posiadaniu.
Odnoszę się tu do danych w zakładce "Akcjonariat" a konkretniej do: https://i.imgur.com/pyzax1N.png
Może laickie pytanie, ale mnie to nurtuje.

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
BLUMERANG -6,64% 12,65 2021-09-20 17:00:20
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.