Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  25,25 zł , zmiana od tamtej pory: -14,46%

Gaz i atom nie będą zielonymi źródłami energii ? ... - 40 % ?

Zgłoś do moderatora
cyt.:" Losy gazu i atomu wśród zielonych źródeł energii pod znakiem zapytania

14 czerwca br. dwie komisje PE poparły projekt rezolucji zabraniającej uznania gazu i atomu za zielone źródła energii. Skutkiem może być zablokowanie unijnych funduszy na inwestycje w te obszary energetyki.

W trakcie posiedzenia Komisji Gospodarczej i Monetarnej (ang. Economic and Monetary Affairs Committee - ECON) oraz Komisji Ochrony Środowiska Naturalnego, Zdrowia Publicznego i Bezpieczeństwa Żywności (ang. Environment, Public Health and Food Safety Committee - ENVI) przedstawiciele Parlamentu Europejskiego (PE) wyrazili sprzeciw wobec umieszczenia określonych rodzajów działalności związanych z energią jądrową i gazową w wykazie działań gospodarczych określonych jako środowiskowo zrównoważone (ujętych w tzw. taksonomii Unii Europejskiej).(...)"

źródło: https://www.teraz-srodowisko.pl/aktualnosci/gaz-atom-taksonomia-UE-komisje-PE-12046.html#xtor=EPR-1

- 40 % ???

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

Zapisz się na bezpłatny newsletter Bankier.pl
[x]
ZEPAK -2,70% 21,60 2022-11-25 17:03:25