Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  2,05 zł , zmiana od tamtej pory: -12,20%

Gan (et consortes) wyrządzili szkodę wielkich rozmiarów - pozywałbym

Zgłoś do moderatora
Prowadząc skoordynowaną akcję dezinformacyjną przechodzącą przez kilka faz (przedstawianie w sposób wybiórczy i niemerytoryczny kwestii finansowych, informowanie o pozornych działaniach, nagłaśnianie składania bezpodstawnych skarg i zażaleń, sugerowanie przestępstw osobom prywatnym i urzędnikom państwowym) doprowadzili akcjonariuszy mniejszościowych spółki FAM do niekorzystnego rozporządzenia mieniem przez co nie sprzedali oni akcje w cenie 4,20 zł. W efekcie działań tej osoby (lub grupy osób piszących pod różnymi nickami), akcjonariusze mniejszościowi którzy zasugerowali się podawanymi rekomendacjami i poradami ponieśli szkodę w łącznej wysokości 13 000 000 zł (co stanowi utratę wartości pakietów mniejszościowych od dnia wezwania do dnia dzisiejszego). Istnieje prawdopodobieństwo, że działania te były prowadzone w porozumieniu z większościowymi akcjonariuszami spółki, którzy chcieli ograniczyć kwotę środków która zostanie faktycznie przeznaczona na wykup akcji (aby wykupić tylko minimalną liczbę akcji) a pozorne i celowo bezskuteczne działania zmierzające do przeszkodzenia w wycofaniu spółki z obrotu obliczone były na zdemobilizowanie akcjonariuszy którzy mieli wiedzę i kompetencje pozwalające na skuteczne zablokowanie tego procesu.

Zgłaszałbym do kancelarii prawnej i dochodził odszkodowania na drodze postępowania cywilnego, a jak po "współpracy" z wspomnianymi osobami zostaliście bez kasy, to chociaż do trzyliterowych służb.
  • Gan (et consortes) wyrządzili szkodę wielkich rozmiarów - pozywałbym Autor: ~merz
  • JaK PISZE NAWIEDZONY OSZOŁOM Autor: ~Gan

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
FAM 11,11% 1,80 2018-02-19 15:28:13
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.