Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  1,53 zł , zmiana od tamtej pory: 12,71%

Fundusze wyprzedają polskie akcje

Zgłoś do moderatora

Według naszych szacunków OFE sprzedały w maju polskie akcje za ok. 181 mln zł i był to szósty miesiąc z rzędu negatywnego nastawienia do polskich akcji - czytamy w raporcie Trigon DM. Jak wyliczają analitycy, przez pierwsze pięć miesięcy 2019 roku podaż netto wyniosła aż 3 mld zł. Warto dodać, że w tym samym czasie akcje wyprzedają także Towarzystwa Funduszy Inwestycyjnych. Z danych analizy.pl wynika, że w tym roku TFI sprzedały już netto akcje polskie za 547 mln zł. Inwestorzy pozbywają się przede wszystkim funduszy uniwersalnych, nieco przychylniej patrzą na fundusze małych i średnich spółek, które w tym roku zanotowały niewielki napływ netto.
https://www.bankier.pl/wiadomosc/Fundusze-wyprzedaja-polskie-akcje-7688092.html 

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
TAURONPE -1,71% 1,72 2019-11-20 17:04:14
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.