Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  22,60 zł , zmiana od tamtej pory: 3,98%

Fundusze nie mogły sprzedać do PKOBP Leasing a muszą PSC

Zgłoś do moderatora
Fundusze w swoim statucie i głównym celu działalności maja zapisane że muszą działać w najlepszym interesie swoich klientów, czyli uczestników funduszy. Oferta PSC była wyższa od oferty PKOBP Leasing i nie mogły postąpić inaczej. I to jest główny powód. Muszą kierować się jedynie kryterium najlepszej ceny a nie własnymi preferencjami że sprzedamy PKOBP bo to polski bank etc.
Terminy wezwań sprawiły że PSC miał najlepszy ogląd sytuacji i jak widać na tym wygrał.
Inna sprawa to że Hitachi i PKOBP wchodził do wezwania po 11-12pln i ostatnie oferty na 22-23 były 100% powyżej pierwszej ceny wezwania. Dalsze podwyzszanie pewnie nie przeszło przez wewnętrzne procedury ryzyka etc. PSC wszedł po 20 więc podwyższenie do 23.35 mieści się w granicach normalnej procedury podwyzszanie ofert.
Teraz sytuacja wygląda tak że fundusze według mnie nie mają wyjścia i muszą odpowiedzieć na wezwanie PSC boto jest najwyższa cena. I co więcej jest to cena 2x wyższa niż grudniu i 4-5x wyższa niż kilka dni przed wezwaniem. Nie ma znaczenia po ile kupowali w IPO bo to było 5 lat temu a od tego czasu warunki rynkowe się zmieniły i liczy się co jest teraz i co było niedawno. A bez strategicznego partnera z synergiami, PCM nie ma szans na poprawę wyników a co za tym idzie i wyceny.
Dlatego nie martwcie się bo fundusze odpowiedzą PSC gremialnie

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

Zapisz się na bezpłatny newsletter Bankier.pl
[x]
PCM 0,00% 23,50 2019-06-17 15:29:22