Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  3,19 zł , zmiana od tamtej pory: -21,63%

Fundamenty jak beton

Zgłoś do moderatora
Podziele się z Wami pewną myślą.

Carpathia Capital może okazać się super inwestycją na przyszłość. Brakuje na NC spółek o tak zdrowych finansach jak te, które posiada Carpathia. Wskaźnik CZ przy obecnym kursie wynosi mniej niż 4 (przy średniej rynkowej ok. 10). Zgodnie z Altman EM-Score spółka oceniana jest na AAA, czyli bardzo dobra kondycja finansowa.

Czym może jeszcze nas zaskoczyć Carpathia oprócz rekordowego zeszłego roku finansowego, zakończonym ponad 4MLN zysku (którego część przekazali na dywidendę)?

Informacja z raportu za 1Q pokazuje, że wykazali zysk w wysokości już… 3.2M złotych. W 1 Q wprowadzili na NC spółki tj: Genomtec, United Label Games, Legimi, TenderHut oraz Drago, których, kurs odniesienia również był istotnie wyższy od ceny objęcia/nabycia przez Carpathię (co znajdzie odbicie w wynikach kolejnego kwartału).

Czekamy również na debiuty kolejnych spółek: Kubota, Polkon, Sunday Energy, Emplocity, Bittnet oraz wielu innych.
Oczywiście Carpathia posiada swoje mankamenty, główny z nich to brak obrotu. Przyczyną może być, że na rynku New Connect notowanych jest tylko 300 tysięcy akcji z serii E. Reszta notowana jest na rumuńskiej giełdzie AeRO.
  • Fundamenty jak beton Autor: ~AlmostFamous

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

Zapisz się na bezpłatny newsletter Bankier.pl
[x]
LABOCANNA -3,85% 2,50 2021-10-15 16:48:55