Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  88,30 zł , zmiana od tamtej pory: -18,69%

Finansowanie OFFSHORE

Zgłoś do moderatora
Zarząd Emitenta prognozuje, że wpływy z tytułu Dodatkowych Płatności zostaną wykorzystane do finansowania nakładów inwestycyjnych związanych z przygotowaniem obu projektów do podjęcia ostatecznej decyzji inwestycyjnej i rozpoczęcia budowy planowanego na 2023 rok.

Co teraz myślicie o emisji akcji i PP?? Tak jak mówiłem wygląda na to że emisja akcji w ogóle nie znajduje uzasadnienia...

1. Wszystko idzie po połowie z EQUINOR czyli kasa na etap przygotowawczy zakończony pozyskaniem pozwolenia na budowę JEST ;) Potem jak w 2023 będzie ta tzw. "ostateczna decyzja inwestycyjna" to do rozpoczęcia budowy i tak mamy czas na zorganizowanie tego 15-20%% wkładu własnego do SPV i tak mniej więcej będzie to 1 MLD PLN.... Dominika z BIF rzuca 75% a my im kibicujemy i dorzucamy swoje 250 mln PLN biorąc udział w projektach za prawie 20 MLD PLN ;) ;) :)

2. Spółka przy tej EBITDA/rok i środkach własnych w kasie (400 mln PLN), spółkach córkach już wypłacających dywidendy do matki, już zorganizowanym finansowaniu na wszystkie projekty z aukcji tak naprawdę nie potrzebuje dodatkowych środków na robienie tych projektów które ma w portfelu... Wszystko co nowego wejdzie poza 199MW onshore + 27MW PV będzie wchodzić stopniowo z roku na rok a generowane w spółce środki spokojnie wystarczą... bo przecież i tak wszystko robimy w formule project finance przez spółki celowe. Patrząc na Grupę kapitałową to obecnie do szybkiego wdrożenia została tylko FW Bądecz na 42 MW i pełno Projektów PV które i tak startują w aukcjach a my je dopiero rozwijamy.

Teraz powinni czekać na ukształtowanie się programów dotacyjnych na innowacje i zdobywać kompetencje w wodorze i magazynach energii, a kasy będzie mnóstwo.... dodatkowo ulga podatkowa na działalność badawczo-rozwojową (B+R, R&D)  jest do wykorzystania.

Z takich ciekawostek to w łańcuchu dostaw Baltic trade and invest w tym swoim wniosku na 350MW wprost wskazał turbiny na 14MW... i wszystko mocowane na wbijanych albo wwiercanych monopalach... Parametry turbiny świetne + tania konstrukcja stosowana na płytkich obszarach... Wszystko tak jak u nas ;)

Dla przypomnienia:
https://www.siemensgamesa.com/newsroom/2021/03/210330-siemens-gamesa-press-release-sofia-uk 
https://www.siemensgamesa.com/products-and-services/offshore/wind-turbine-sg-14-222-dd 

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
PEP -2,31% 71,80 2021-09-17 17:04:27
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.