Forum Forex +Dodaj wątek

EUR/USD GBP/USD

Zgłoś do moderatora
http://www.waluty.fora.pl/usd-pln-gbp-pln-eur-pln-chf-pln,5/ 29 stycznia Rezerwa Federalna ogłosi swoją pierwszą decyzję z 2020 r. Wraz z nowymi członkami FOMC. Analitycy z Wells Fargo nie postrzegają nowego składu wyborców jako istotnego czynnika w ich perspektywach politycznych na 2020 rok. 
 

 Kluczowe cytaty: 

„Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem FOMC, jego styczniowe posiedzenie zostanie uznane za drzemkę. Zgodnie z konsensusem oczekujemy, że FOMC utrzyma stopy procentowe w zawieszeniu. FOMC nie tylko zasygnalizował, że jest zadowolony ze swojego obecnego stanowiska politycznego, ale również ryzyko dla perspektyw spadło, podczas gdy ostatnie dane gospodarcze były zgodne z prognozami Fed. Będziemy uważnie obserwować wszelkie wskazówki na temat tego, jak może zmienić się reakcja Fed na niedawną presję finansową ”. 

„Pierwsze spotkanie w tym roku oznacza, że pojawią się także nowi członkowie głosujący w ramach regularnej rotacji regionalnych prezydentów FOMC. Jako członkowie głosujący wycofają się dwa „jastrzębie” - Eric Rosengren (Boston) i Esther George (Kansas City). Komitet traci także dwa „gołębie” w Charlesie Evansie (Chicago) i Jamesie Bullardzie (St. Louis). Podsumowując, nowa grupa wyborców wydaje się być nieco bardziej jastrzębia. Loretta Mester (Cleveland) i Patrick Harker (Filadelfia) zwykle znajdują się na „jastrzębim” końcu spektrum, chociaż żaden z nich nie był niezadowolony w swoich ostatnich wyborach, chociaż wtedy Fed podnosił stopy procentowe (Mester w 2018 r. I Harker w 2017 r.) . Neel Kashkari, prawdopodobnie najbardziej „gołębi” członek FOMC, będzie także głosował w tym roku, ale czwarty nowy głosujący, Robert Kaplan (Dallas), ma tendencję do bycia na środku drogi w swoich poglądach politycznych. 

„Dlatego nie widzimy składu wyborców w 2020 r. Jako istotnego czynnika w naszych prognozach dotyczących polityki FOMC w tym roku i nadal oczekujemy, że FOMC pozostanie zawieszona nie tylko na styczniowym posiedzeniu, ale w dającej się przewidzieć przyszłości”. 

 EBC może (nieznacznie) zmienić cel inflacyjny - Deutsche Bank 


Według analityków z banku Deutsche Europejski Bank Centralny jest nastawiony na dalsze łagodzenie. Uważają, że bank centralny może zmienić cel inflacyjny. 


Kluczowe cytaty: 
„Od maja 2003 r. EBC realizuje cel inflacyjny„ poniżej, ale blisko 2% ”. Podczas gdy niektóre banki centralne mają docelowy zakres inflacji z dolną granicą 1%, EBC ma najniższy średni cel inflacyjny. ” 


„EBC przeprowadzi przegląd strategiczny w bieżącym roku. Były prezydent Draghi już 
wskazał, że cel inflacyjny może zostać ponownie rozważony. Oczekuje się, że EBC przyjrzy się również bliżej skutkom ubocznym bardzo luźnej polityki pieniężnej, która może być również pomocna w uzdrowieniu podziałów w radzie zarządzającej. ” 


„W odniesieniu do faktycznej polityki nadal widzimy ryzyko wyraźnie wypaczone w kierunku dalszego łagodzenia. Nie byłoby zatem zaskoczeniem, gdyby EBC skorygował swój obecny cel i przyłączył się do FED, BoE i BoJ, ustalając symetryczny cel na poziomie 2%. Ale wdrożenie nowego celu może potrwać nawet do 2021 r., Ponieważ oczekuje się, że przegląd zakończy się raczej pod koniec 2020 r. ” 


 Według analityków z ING, kurs euro nie powinien znacząco zareagować na spotkanie Europejskiego Banku Centralnego w tym tygodniu. Jednocześnie uważają, iż kurs pary walutowej EURUSD obarczony jest ryzykiem dalszych spadków. Natomiast eksperci z CitiBanku mają nieco odmienne zdanie. Sugerują, iż zawężająca się różnica wzrostu gospodarczego między USA, a UE oraz niechęć Trumpa do silnego dolara powinna sprzyjać wzrostom pary EURUSD w drugiej połowie 2020 roku. 


Neutralna strategia EBC nie oznacza zbyt dużej poprawy dla euro – ING 


– Styczniowe spotkanie Europejskiego Banku Centralnego powinno mieć niewielki wpływ na euro. Żadne nowe prognozy gospodarcze nie zostaną opublikowane, a rada prawdopodobnie nie zmieni oceny ryzyka. Oficjalne ogłoszenie, że bank rozpoczyna przegląd strategiczny, jest dobrze uwzględnione w cenach i prawdopodobnie nie wpłynie znacząco na euro – napisano w raporcie. 


euro W ocenie ekspertów, przy ujemnych stopach procentowych i niewielkich szansach na zmianę w najbliższym czasie perspektywy dla euro pozostają nieatrakcyjne, a waluta prawdopodobnie będzie nadal wykorzystywana jako narzędzie finansowania z wyboru w transakcjach typu carry trade. 


– W nadchodzących tygodniach ryzyko dla EURUSD będzie nadal przechylone w dół, w kierunku nieco poniżej poziomu 1,10, jeżeli wykorzystanie euro jako waluty finansowania stanie się jeszcze bardziej wyraźne lub rozczarowują globalne dane gospodarcze. Propozycja ze strony republikanów dotycząca kolejnej obniżki podatków w USA może również przyczynić się do spadku kursu EURUSD – dodano.  

 Kurs EURUSD: Węższe różnice wzrostu USA-UE w 2020 r. mogą doprowadzić do odbicia – CitiBank 
Analitycy Citibank uważają, że pesymizm dotyczący perspektyw strefy euro może zostać zniwelowany, zwłaszcza jeśli Brexit zostanie rozwiązany. Z kolei Europejski Bank Centralny (EBC) wydaje się wykazywać niewielki apetyt na dalsze łagodzenie polityki pieniężnej za pomocą bodźca fiskalnego postrzeganego jako kolejny filar wsparcia. Prognozują kurs pary EURUSD na poziomie 1,11 w ciągu najbliższych trzech miesięcy i na poziomie 1,16 w ciągu najbliższych sześciu do dwunastu miesięcy. 


– Mimo że działania EBC zostały opracowane z myślą o słabszym euro, prezydent USA i jego administracja aktywnie próbują ograniczyć wzrost siły dolara zarówno poprzez wystosowanie ostrzeżeń do EBC, jak i podkreślenie przez Fed, że możliwe są dalsze cięcia stóp. Oczekujemy węższych różnic wzrostu gospodarczego między USA, a UE w 2020 r. i 2021 r., co powinno wspomóc euro w odbiciu – wskazano w raporcie. 


– Na wykresie tygodniowym trend pary EURUSD jest odwrotny do trendu z lat 2011–2014. 55-tygodniowa średnia krocząca znajduje na poziomie 1,1191. Tygodniowe zamknięcie powyżej tego poziomu sugerowałoby przedłużony impuls wzrosty z celem na strefę oporu 1.1360-1.1410, przy wsparciu na poziomie 1.1066 – podsumowano. 


 

http://picsrv.fora.pl/images/smiles/006.gifhttp://www.waluty.fora.pl/usd-pln-gbp-pln-eur-pln-chf-pln,5/  
Zapisz się na bezpłatny newsletter Bankier.pl