Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  25,48 zł , zmiana od tamtej pory: 36,58%

Energę Państwo sprzedawało Orlenowi a tu kupuje od Enei

Zgłoś do moderatora
Sytuacja całkowicie odwrotna!
A prawo wymaga żeby aktywa były sprzedawane przez spółki giełdowe po cenach realnych czyli minimum wartość księgowa. Wycena przez biegłego będzie wyższa bo kopalnie mają obecnie rekordowe zyski i to musiałoby być ujęte w wycenie. Dlatego Wartość księgowa to minimalna cena.

Państwo mogło sprzedać Energę po ile chciało bo nie jest spółką i nie jest rozliczane z zysków i strat

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
ALIOR -0,09% 34,80 2022-11-29 17:02:37
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.