Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  8,40 zł , zmiana od tamtej pory: 36,90%

ENERGA ma 2 koncesje 14.E.1/2 morskie farmy wiatrowe wybuduje 1800 MW

Zgłoś do moderatora
Cytując z tytułowego wpisu tego wątku informującego o tym że ENERGA otrzymała /wygrywając przetargi/ 2 koncesje 14.E.1/2 na morskie farmy wiatrowe i wybuduje 1800 MW .Przy okazji w końcowej części tego wpisu bo było to związane główną tematyką wątku dodatkowo informowałem

cytując

Energa Wytwarzanie SA ( jedynym udziałowcem tej spółki jest Energa SA której akcje posiadamy) chce wypracować model biznesowy pozwalający na świadczeniu usługi serwisu farm wiatrowych (na morzu i lądzie)

Dodatkowo dowiadujemy się że Energa Wytwarzanie SA w ramach projektu „Rozwój usług O&M dla Morskich Farm Wiatrowych” prowadzi działania wraz z zespołem Northlanad Power Inc. (NPI) mające na celu przygotowanie oferty na zarządzanie aktywami (Asset Management; AM) Morskiej Farmy Wiatrowej Baltic Power.
Wstępną ofertę złożono w dniu 24.11.2022 r.Trwają prace nad przygotowaniem Listu intencyjnego pomiędzy NPI, Energa Wytwarzanie SA a Baltic Power sp. z o.o. Złożenie oferty wiążącej planuje się na I kwartał 2023

powyższe cytaty pochodziły z raportu rocznego za 22 r spółki Energa Wytwarzanie SA

Teraz mamy kontynuację tej informacji bo obie spółki tj Energa Wytwarzanie S.A. z siedzibą w Gdańsku oraz Northland Power International Holdings B.V. z siedzibą w Amsterdamie, Niderlandy wystąpiły do UOKIK o zgodę na utworzenie wspólnej spółki .

Zgłaszana koncentracja dotyczy utworzenia wspólnego przedsiębiorcy z siedzibą w Gdańsku ("JV")
JV zostanie utworzony w celu świadczenia usług zarządzania aktywami.

EW jest spółką należącą do Grupy Energa, która należy do grupy energetycznej, na czele której stoi Orlen S.A. z siedzibą w Płocku ("Orlen"). W ramach Grupy Energa, EW pełni funkcję Podmiotu Wiodącego Linii Biznesowej Wytwarzania, która obejmuje 6 spółek z obszaru wytwarzania i wsparcia.
NPIH jest holenderską spółką holdingową należącą do grupy kapitałowej ("Grupa Northland"), której podmiotem dominującym jest Northland Power Inc. z siedzibą w Toronto, Kanada ("NPI").
NPI jest międzynarodową spółką holdingową, która jest również zaangażowana w rozwój, budowę, posiadanie i obsługę aktywów infrastruktury energii odnawialnej m.in. w Azji, Europie, Ameryce Łacińskiej i Ameryce Północnej.

źródło informacji
https://uokik.gov.pl/koncentracje.php?news_id=19926

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
ENERGA 0,44% 11,50 2024-02-23 17:04:44
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.