Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  9,10 zł , zmiana od tamtej pory: 35,16%

ENERGA ma 2 koncesje 14.E.1/2 morskie farmy wiatrowe wybuduje 1800 MW

Zgłoś do moderatora
Przypominając wśród 10 przyznanych koncesji ENERGA SA otrzymała dwie lokalizacje na projekty wiatrowe OZE na Bałtyku o łącznej mocy ok. 1800 MW. Lokalizacje z numeracją 14.E są położone niedaleko Świnoujścia, gdzie Orlen buduje port instalacyjny dla morskich farm wiatrowych. Będzie mieć więc blisko, by je obsługiwać.

a tymczasem rusza przetarg na port instalacyjny w Świnoujściu, który posłuży budowie farm wiatrowych na Morzu Bałtyckim. Jest on niezbędny m.in. do przeładunku, składowania i montażu elementów morskich turbin link poniżej

https://biznesalert.pl/przetarg-port-instalacyjny-offshore-polska-energetyka/

Koncesję otrzymały spółki
Energa MFW 1 sp. z o.o. KRS 0000909049 dla lokalizacji14.E.1 oraz
Energa MFW 2 sp. z o.o KRS 0000907000 dla lokalizacji 14.E.2
spółki zawiązane do realizacji przedmiotowej inwestycji, których jedynym udziałowcem jest Energa Wytwarzanie SA ( a jedynym udziałowcem Energa Wytwarzanie SA jest Energa SA której akcje posiadamy)

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
ENERGA 6,96% 12,30 2024-02-26 17:00:00
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.