Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  8,54 zł , zmiana od tamtej pory: -12,81%

enea nie będzie przejmującym Taurona

Zgłoś do moderatora

DZIEŃ NA GPW: Kurs PGNiG spada do 7-letniego minimum po wypowiedzi wicepremieraPAP - Biznes
10 gru 2019, 15:30

10.12.2019, Warszawa (PAP) - Kurs PGNiG spada o prawie 4 proc. i znajduje się na najniższym poziomie od grudnia 2012 r. Przed godz. 14, kiedy wicepremier, minister aktywów państwowych Jacek Sasin powiedział, że rząd chce kontynuować konsolidację firm z podobnych sektorów, kurs zniżkował o niecałe 2 proc."Ten kierunek właśnie, czyli konsolidacji firm z tego samego lub podobnego obszaru działania, tworzenia takich czempionów, dużych firm, które mogłyby konkurować na rynku nie tylko polskim, ale na rynku również europejskim, środkowoeuropejskim - to jest ten kierunek, który chcemy realizować" - powiedział Sasin.W poniedziałek analitycy Santander BM napisali w raporcie: "Uważamy, że następnym celem akwizycyjnym może być zadłużony Tauron i widzimy trzech kandydatów do takiego przejęcia - Enea, KGHM i PGNiG".W ich opinii najbardziej prawdopodobnym scenariuszem mogłoby być przejęcie Tauronu przez PGNiG."W tej sytuacji Ministerstwo Aktywów Państwowych może próbować rozwiązać problem wysokiego zadłużenia Tauronu przez przejęcie go przez PGNiG" - dodali. (PAP Biznes)

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
ENEA 2,19% 7,45 2020-01-24 17:00:43
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.