Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  6,76 zł , zmiana od tamtej pory: -2,66%

elektrotim wycena analityka to 13.70 zl

Zgłoś do moderatora
Wyceny porównawczej dokonaliśmy w oparciu o nasze prognozy na lata 2022-2024 do wybranych zagranicznych i polskich spółek budowlanych oraz elektroinstalacyjnych. Z uwagi na trudności w doborze porównywalnych spółek zdecydowaliśmy się ją podzielić na dwie części: spółki budowlane (polskie i zagraniczne) oraz spółki elektroinstalacyjne (polskie i zagraniczne). Udział wyceny porównawczej w końcowej wycenie to 50%. Analizę oparto na wskaźnikach P/E, EV/EBITDA i EV/EBIT przypisując im równą wagę. Obliczenia bazują na kursach z 14 czerwca 2022 roku. Porównując wyniki Elektrotim ze wskaźnikami innych spółek otrzymaliśmy wartość spółki na poziomie 137 mln PLN, co odpowiada 13,7 PLN na jedną akcję. W oparciu o cenę 1 akcji na poziomie 6,50 PLN (bieżąca cena rynkowa) Elektrotim handlowany jest z wyraźnym dyskontem do zagranicznych konkurentów i krajowych spółek notowanych na GPW. Zwracamy uwagę, że od czasu poprzedniej rekomendacji z 23.08.2021 kurs akcji stracił zaledwie -0,6% przy spadku WIG o -22% i WOG-Budownictwo o -21%

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
ELEKTROTI -3,24% 6,58 2022-09-23 16:10:26
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.