Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  11,20 zł , zmiana od tamtej pory: -45,00%

Ekspert o powikłaniach po COVID-19: to się zdarza i będzie zdarzać ?

Zgłoś do moderatora
Prof. Miłosz Parczewski, członek Rady Medycznej przy premierze był w programie "Gość Wydarzeń" w Polsat News pytany, jak często zdarza się, by ozdrowieńcy powracali do szpitala po przebyciu COVID-19. Odparł, że choć wprowadzana jest "pewna profilaktyka" to takie przypadki "zdarzają się i będą się zdarzać".
- COVID-19 nie tylko powoduje uszkodzenie organizmu poprzez stałą replikację wirusową, ale często mówimy o tzw. burzy cytokinowej, czyli pobudzeniu układu immunologicznego. To pobudzenie wiążę się z zakrzepowym działaniem wirusa. Wiele osób ma mikrozatory, zatory, zakrzepy, które mogą pojawiać się odlegle po przebyciu zakażenia SARS-CoV-2. Niestety powikłania zatorowo-zakrzepowe obserwujemy coraz częściej - stwierdził lekarz.

https://wiadomosci.wp.pl/koronawirus-prof-milosz-parczewski-o-smierci-krzysztofa-krawczyka-to-sie-zdarza-i-bedzie-sie-zdarzac-6625876452047456a

Przeciwzakrzepowe właściwości 1-MNA wynikają z jego zdolności do stymulacji komórek śródbłonka.
https://1-mna.pl/dzialanie-przeciwzakrzepowe-1-mna-i-uwalnianie-prostacykliny-pgi2

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

Zapisz się na bezpłatny newsletter Bankier.pl
[x]
PHARMENA -0,32% 6,16 2022-06-23 14:50:11