Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  10,10 zł , zmiana od tamtej pory: -7,80%

Dzisiaj podpiszą w KE W SPRAWIE CO2

Zgłoś do moderatora
Siedmiu wiodących producentów energii w Unii Europejskiej wezwało kraje członkowskie do ambitnej i szybszej reformy systemu handlu emisji dwutlenku węgla, aby ułatwić dojście do neutralności klimatycznej – podaje Bloomberg.
Z oświadczenia, do którego dotarła agencja Bloomberg wynika, że EDF, Statkraft, Fortum, dysponujące dużym parkiem wytwórczym opartym na elektrowniach jądrowych i wodnych, proponują wprowadzenie specjalnego mechanizmu kontrolującego nadpodaż w unijnym systemie handlu uprawnieniami do emisji, aby zachować bardziej rygorystyczne parametry po 2023 roku. Chcą również, aby legislatorzy unijni uzgodnili szybsze tempo redukcji emisji od 2023 roku.

za ....efalać kilofami do 2023 po później się nie narobić kopalniaki atom francuski ma nadprodukcję i niemiecki też a niedługo merkel im skróci resurs

https://biznesalert.pl/reforma-eu-ets-polityka-klimatyczna-emisje-energetyka/

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
PGE 1,82% 9,31 2021-09-22 16:30:52
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.