Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  75,70 zł , zmiana od tamtej pory: -6,08%

Dzień preferencji a moment wpłaty środków na objęcie nowych akcji

Zgłoś do moderatora
Dobry wieczór, pytanie co do dnia preferencji: załóżmy, że na WZA uchwała o nowej emisji przechodzi, przy czym określają odległą datę jako dzień preferencji (powiedzmy że emisja pierwszej partii nowych akcji nastąpi za rok). Czy w takim przypadku zapisy na nową emisję i moment wyłożenia za nie środków nastąpią plus minus za te właśnie rok, czy też mogą uchwalić, że zapisać się i wyłożyć środki będzie trzeba wcześniej, np. nie za rok a za miesiąc?

Z grubsza pytam, czy może się zdarzyć tak, że środki na nową emisję będzie trzeba niedługo zamrozić na dłuższy czas. Chcę zacząć organizować pieniądz i zastanawiam się czy robić to na szybko. :)

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
PEP -0,97% 71,10 2021-07-23 17:00:00
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.