Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  28,62 zł , zmiana od tamtej pory: -11,60%

dywidenda za 2018

Zgłoś do moderatora
kolejny impuls do dalszych wzrostów

Grupa Azoty chce wypłacić dywidendę z zysku za 2018 rok ISBnews - Biznes
8 lis 2018, 11:36

Warszawa, 08.11.2018 (ISBnews) - Grupa Azoty zamierza wypłacić dywidendę z zysku za 2018 rok, zgodnie z polityką dywidendową, poinformował prezes Wojciech Wardacki."Wolą spółki jest wypłata dywidendy, ale decyzję będziemy podejmować w przyszłym roku po ocenie warunków rynkowych i wyników. W polityce dywidendowej mamy ustalone ramy i na pewno w nich będziemy się poruszać"- powiedział Wardacki podczas konferencji prasowej.Dodał, że ewentualna wypłata dywidendy będzie korzystna z punktu widzenia notowań grupy, ponieważ dla wielu inwestorów czy funduszy to poważny argument za inwestycją w spółkę.Aktualizacja strategii na lata 2013-2020 w obszarze strategii finansowej, przyjęta w maju 2017 roku zakłada do 60% stopy wypłaty dywidendy.Grupa Azoty zajmuje drugą pozycję w UE w produkcji nawozów azotowych i wieloskładnikowych, a takie produkty jak melamina, kaprolaktam, poliamid, alkohole OXO czy biel tytanowa mają również silną pozycję w sektorze chemicznym znajdując swoje zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu.(ISBnews)
  • dywidenda za 2018 Autor: ~leonzo

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
GRUPAAZOTY -1,17% 25,30 2020-11-27 17:02:57
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.