Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  24,10 zł , zmiana od tamtej pory: 90,87%

Dwucyfrowe wzrosty Grupy AB w I kw. 2020 z umocnieniem pozycji rynkowej

Zgłoś do moderatora
Dwucyfrowe wzrosty Grupy AB w I kw. 2020 z umocnieniem pozycji rynkowej i przygotowaniem na wzrost znaczenia e-commerce

Grupa AB, notowany na GPW największy dystrybutor IT oraz elektroniki użytkowej w regionie CEE, zanotowała w trzecim kwartale roku finansowego 2019/2020 (okres styczeń-marzec 2020 roku) blisko 2,3 mld PLN przychodów (+22% rdr), rosnąc dwukrotnie szybciej niż rynek. Dzięki najwyższej efektywności w branży w podobnym tempie wzrosły również zyski.

- Sukcesywne zwiększanie udziałów rynkowych przez Grupę AB wynika z kompleksowych przewag konkurencyjnych, skutecznej strategii i wielowymiarowej dywersyfikacji, a przede wszystkim z bycia blisko klientów, z wsłuchiwania się w ich potrzeby. W naturalny sposób przy zawirowaniach związanych z pandemią koronawirusa zmieniały się preferencje rynkowe co do sposobów zakupu, a nacisk położony był na handel internetowy. Do przyspieszenia tego trendu byliśmy przygotowani dzięki długoterminowemu inwestowaniu w obszar rozwiązań e-commerce i automatyki magazynowej. Mamy pełne dotarcie do wszystkich kanałów sprzedaży, tj. do sieci detalicznych wraz z e-tail, średniego i małego biznesu, dużych organizacji (VAD). Łącznie to największa w branży sieć klientów w regionie, 16 tys. aktywnych podmiotów – komentuje Andrzej Przybyło, Prezes Zarządu Grupy AB.

link 

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
ABPL -2,13% 46,00 2022-05-17 17:00:00
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.