Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  0,78 zł , zmiana od tamtej pory: 71,79%

druzgocąca ocena preziów

Zgłoś do moderatora
Komu zostały udzielone pożyczki przez FFI:
- „Usługi Finansowe Fast Lane Leasing” sp. z o. o. – 21,3 mln zł na koniec 2014 (na koniec 2013 to była kwota 19,4 mln zł)
- Spółdzielnia Mieszkaniowa GAWRA – 7,0 mln zł (analogicznie 6,4 mln zł)
- DABO Boroń Bartłomiej – 2,8 mln zł (analogicznie 2,5 mln zł)
- członkowie zarządu (i jednocześnie właściciele spółki) – 10,7 mln zł (analogicznie 4,4 mln zł)

Zwłaszcza ta ostatnia pozycja zasługuje na uwagę. Członkowie zarządu wprawdzie spłacili nietktóre z pożyczek w 2014 roku, ale natychmiast zaciągnęli kolejne. Łączne zaangażowanie FAST FINANCE w tego rodzaju "inwestycje" wzrosło w 2014 roku o 6,3 mln zł (!). Patrząc na problemy z refinansowaniem zadłużenia spółki w 2015 roku te działania są co najmniej zastanawiające.

Porównując wielkość udzielonych właścicielom i jednocześnie członkom zarządu spółki pożyczek (panowie Daroszewski 7,3 mln zł i Krzemiński 3,4 mln zł) widać, że ich wielkość powoli zbliża się już do wartości rynkowej pakietów akcji FAST FINANCE posiadanych przez właścicieli. Każdy z panów posiada pakiet akcji o wartości rynkowej 8,4 mln zł.

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

Zapisz się na bezpłatny newsletter Bankier.pl
[x]
FASTFIN 0,00% 1,34 2021-10-01 11:24:45