Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  8,25 zł , zmiana od tamtej pory: 19,73%

Dostępna moc to ponad 50 GW

Zgłoś do moderatora
Łączna moc jednostek konwencjonalnych w systemie to ponad 50GW tymczasem jest problem ze zbilansowaniem zapotrzebowania na poziomie 25 GW :DDD

Dlaczego Polacy płacą opłatę mocową na niedyspozycyjne moce ?
Szwecja uruchamia awaryjnie blok na potrzeby Polski bo naszych nie da się uruchomić ?
Partia i Spółki doprowadziła energetykę do zapaści. Spółki zmniejszają nakłady inwestycyjne na aktywa węglowe ale nie zwiększają nakładów na OZE. Zresztą jakie nakłady na OZE ? PGE w 2021 pozyskała całe 4-5 MW własnych PV czyli zasadniczo nie ma żadnych inwestycji w OZE no poza dzierżawą 2,5 tys. ha gruntów od wybrańców.

No i drugie dno sprawy niedoboru prądu w Polsce to oczywiście PATOLOGICZNA PGG. 39 tys. „górników” w 2019 roku wydobyła 30 mln ton węgla ale w tym roku już 23 mln ton. 7 mln ton różnicy to zamkniecie 3 kopalń po 2 tys. górników. Skoro nie została zamknięta żadna kopalnia to co robi tych 6 tys. „górników” ?

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

Zapisz się na bezpłatny newsletter Bankier.pl
[x]
PGE -5,92% 9,88 2022-07-06 17:04:55