Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  3,43 zł , zmiana od tamtej pory: -23,03%

Dobrze sobie radzi KOLB

Zgłoś do moderatora
W I półroczu 2021 roku Kolb Sp. z o.o. wypracował przychody ze sprzedaży konstrukcji stalowych na poziomie 18 065 tys. zł., tj. o 22% więcej w porównaniu do analogicznego okresu 2020 roku. W zakresie działalności Kolb Sp. z o.o. obserwuje się wzrost udziału w portfelu zamówień z branży maszynowej. W I półroczu 2021 roku odnotowano wzrost w tym zakresie o 37%, co świadczy to o właściwej przyjętej strategii dalszego rozwoju. Spółka bardzo aktywnie poszukuje i z dużym sukcesem zdobywa kontrakty na rynkach eksportowych (np. Niemcy, Austria). Rynek ten cechuje się wyższymi wymaganiami w zakresie jakości niż rynek krajowy, jednocześnie jest gotowy za to zapłacić wyższą cenę. Bardzo silną stroną Kolb Sp. z o.o. jest wysoka jakość oferowanych produktów. Jakość zapewniona jest przez uzyskane certyfikaty, aprobaty dopuszczenia jak i funkcjonujący w Spółce system zapewnienia jakości i bieżąca rygorystyczna kontrola produkowanych konstrukcji. Istotne znaczenie ma również wykwalifikowany i kompetentny personel. Pozwala to wytwarzać konstrukcje o wysokich wymogach dotyczących precyzji wykonania, dokładności i jakości dostarczanych wyrobów. W tym zakresie Spółka upatruje swoją znaczną przewagę nad konkurencją. Wysoko precyzyjne konstrukcje maszynowe cechują się większą rentownością

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

Zapisz się na bezpłatny newsletter Bankier.pl
[x]
IZOSTAL 0,00% 2,64 2022-05-24 16:45:47