Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  2,66 zł , zmiana od tamtej pory: -54,89%

Dobrych Świąt

Zgłoś do moderatora
w gronie bliskich i przyjaciół

Gekoplast sprzedał akcje o wartości ponad 5,4 mln zł
W zakończonej ofercie publicznej Gekoplastu inwestorzy nabyli ponad 614 tys. akcji Gekoplastu o łącznej wartości ponad 5,4 mln zł - poinformowała spółka w komunikacie.
Jak podała firma, 57,34 proc. sprzedanych akcji kupili inwestorzy profesjonalni, a 42,66 proc. trafiło do inwestorów indywidualnych.


W ofercie inwestorzy mogli nabyć 850 tys. akcji serii D, czyli 15 proc. wszystkich walorów spółki, należącej do funduszu Capital Partners I FIZ. Gekoplast przeprowadził IPO w uproszczonej procedurze na podstawie memorandum informacyjnego.


Debiut na rynku NewConnect planowany jest w połowie stycznia 2015 roku. Według wcześniejszych zapowiedzi przedstawicieli Gekoplastu, spółka w ciągu roku-półtora rozważy także przejście na rynek główny.


Gekoplast prognozuje na 2014 rok zysk netto na poziomie 4,1 mln zł, zysk operacyjny w wysokości 5,6 mln zł, EBITDA 7,6 mln zł i przychody 76,5 mln zł.


Plan na 2015 rok zakłada zysk netto na poziomie 6,3 mln zł, EBIT 8,3 mln zł, EBITDA 11 mln zł i sprzedaż w wysokości 90,5 mln zł.


Gekoplast działa w branży przetwórstwa tworzyw sztucznych. Jest piątym w Europie producentem płyty komórkowej z propylenu, zastępującej tekturę, stosowanej m.in. do produkcji opakowań. Planuje też zwiększyć produkcję płyty litej i poszerzyć portfolio o produkty tworzone na jej bazie.


Gekoplast zaopatruje producentów i przetwórców z wielu branż, w tym opakowaniowej, AGD, motoryzacyjnej, budowlanej i farmaceutycznej. Połowa jej sprzedaży trafia na rynek krajowy, połowa za granicę. (PAP)
  • Dobrych Świąt Autor: ~Znany
  • Re: Dobrych Świąt Autor: ~gantoman

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
CAPITAL 2,56% 1,20 2023-09-27 15:00:00
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.