Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  19,45 zł , zmiana od tamtej pory: 12,60%

Do obecnych akcjonariuszy - kwestia wezwania

Zgłoś do moderatora
Dzień dobry wszystkim, trafiłem wczoraj na Selenę i od razu zaczęła się jazda, stąd chcę zdać parę pytań bardziej doświadczonym akcjonariuszom. Dla mnie wygląda na perspektywiczną, nadal stosunkowo tanią i umiejącą wykorzystywać pandemiczne okoliczności, z mocnymi fundamentami i o niewielkim ryzyku spadku w średnim terminie, czyli coś czego szukam. Pozostaje kwestia wezwania.

Patrząc na ostatnie wydarzenia z kredytem, i dzisiejsze ogromne obroty oczywiste jest, że główny akcjonariusz dąży do ściągnięcia spółki z giełdy. No więc pytania do was:

1. Przez ostatnie 3 sesje łączny wolumen to ponad 1.8% wszystkich akcji. Zakładając, że skupił je główny akcjonariusz od jednego/kliku fundów, kiedy się o tym dowiemy (czy/kiedy jest obowiązek informacyjny)?
2. Jak zachowywały się fundusze w przeszłości? Widzę po ostatnich zmianach, że Querqus może byćchętny do sprzedaży/odpowiedzi na wezwanie, pytanie co z innymi?
3. Trafiłem na pare komentarzy sugerujące, że prezes zrezygonował żeby sam nie musiał odpowiadać, że cena w wezwaniu jest godziwa. Przyznam że nie rozumiem tego argumentu, będę wdzięczny za wyjaśnienie.

Od siebie mogę napisać, że niedawno upadło wezwanie na akcje Polenergii, tam na proponowaną cenę (która swoją drogą zostałą w trakcie wezwania podwyższona o 34%, wcześniej wezwanie przedłużono o miesiąc) nie zgodziły się 3 fundusze mające >5% całości: Generali, Aviva i Nationale-Nederlanden. Dwa ostatnie mają łącznie 5,2% akcji Seleny. Być może w tym przypadku również nie dadzą się namówić. :) Inna sprawa, że przez ostatnie 3 dni poszło 416 tys. akcji, akurat tyle, ile ma Nationale-Nederlanden.

Będę wdzięczny za odpowiedzi i dyskusję. Pozdrawiam

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
SELENAFM 0,46% 21,90 2021-08-04 16:30:19
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.