Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  181,46 zł , zmiana od tamtej pory: -40,30%

do ~Calaprawda

Zgłoś do moderatora
Trochę mieszasz pojęcia.w skrócie pozycja krótka to pożyczenie akcji w celu ich sprzedaży a następnie odkupienie i ich oddanie. Jak odkupimy za mniej niż sprzedaliśmy to mamy zysk za więcej stratę. Więc co chcesz rolować?. Fundusz akcji nie ma. Jedyne co może się wydarzyć to fundusz może oddać równowartość pieniężną pożyczonych akcji + premię. Ale nie słyszałem aby fundusze tak robiły a i po drugie ktoś kto pożycza musi się na to zgodzić.

krótka sprzedaż nie równa się kontrakt

Dlatego czytaj dalej.

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
CDPROJEKT 0,31% 108,34 2022-05-26 09:28:52
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.