Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  1,25 zł , zmiana od tamtej pory: 97,60%

DM BZWBK zawiesza rekomendacje dla CIG!

Zgłoś do moderatora
Dość ważna informacja: DM BZWBK zawiesza rekomendacje dla CIG!

[2017-05-09 13:36:12] Warszawa (PAP) - W ocenie analityków wyniki sprzedaży Snipera 3 mogą oznaczać, że projekt nie pozwoli wygenerować wystarczająco gotówki, aby zrealizować kolejną produkcję tej wielkości. W obecnej sytuacji trudno biznesowo uzasadnić produkcję czwartej części gry. Niewykluczone, że sytuacja CI Games wymaga przedefiniowania strategii.

OPINIE ANALITYKÓW,

ŁUKASZ KOSIARSKI, DM BZ WBK:

„Zdecydowaliśmy się na zawieszenie rekomendacji dla spółki. Podane wyniki sprzedaży przesądziły o takiej decyzji. Z każdą kolejną częścią Snipera spółka zwiększała budżet, a sprzedaż była coraz gorsza. W przypadku trzeciej części brake even szacujemy na poziomie 700-800 tys. szt., a sprzedaż w całym roku w najlepszym wypadku będzie niewiele większa. Nakłady na Snipera 3 wyniosły zapewne powyżej 60 mln zł. Spółka ma sporo kredytu w jednym z banków i po spłacie zobowiązań nie będzie miała środków na kolejną produkcję wielkości Snipera 3. Spółka ma duży problem. Moim zdaniem w obecnej sytuacji ciężko uzasadnić biznesowo produkcję Snipera 4, a to jest dla CI Games najważniejsza marka, długo budowana. Sytuacja wymaga poważnego zastanowienia się co dalej i być może przedefiniowania strategii biznesu".

-------------------------------

CI Games w poniedziałek po sesji poinformowało, iż szacuje, że od czasu premiery gry Sniper Ghost Warrior 3 do rąk graczy trafiło ponad 250 tys. jej egzemplarzy. Spółka podała, że oparła swoje szacunki na "kluczowych" rynkach, czyli m. in. Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Niemczech oraz Francji. Według szacunków zarządu dotychczasowy udział sprzedaży cyfrowej wynosi około 37 proc. w stosunku do 63 proc. udziału sprzedaży fizycznych nośników. Łączny nakład gry na fizycznych nośnikach wprowadzonych do dystrybucji globalnej wyniósł ponad 700 tys. egzemplarzy. (PAP Biznes)

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
CIGAMES -0,40% 2,47 2022-09-30 17:00:00
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.