Forum Giełda +Dodaj wątek

DLATEGO SPRZEDAŁEM SWÓJ PAKIET AKCJI.....!!!!!!!!!!

Zgłoś do moderatora
Zastanowcie się Szanowni forumniczy, dlaczego prezes sprzedał akcje i akurat w tych dniach tj. przed infem 24,25 i w dniu infa tj 28.10.2011, kiedy układ został zawarty?
Oczywiście musiało to zbiegać z dobrym infem o układzie, bo krótko mowiąc im teraz wzrosty nie są na rękę a poniżej opiszę dlaczego
A no dlatego, żeby:
1- Zniechęcać do papieru i zbierać go z rynku po jak najniższej cenie.
2- Jak wszyscy wiemy- a może nie-bo nie wszyscy czytają dobrze infa- Obniżenie ceny nominalnej ma być zrobione tak, żeby nowa cena nominalna była jak najbliższa do ceny rynkowej, żeby nie zniechęcasz inwestorów do spolki,cytat:
"""Cena nowych akcji IGroup ma odpowiadać obniżonemu wcześniej nominałowi walorów. Obecnie wynosi on 1,2 zł. O ile zostanie obniżony? - NOMINAŁ NIE BĘDZIE DUŻO NIŻSZY OD KURSU GIEŁDOWEGO . Nie chcemy zniechęcać akcjonariuszy. Chcemy żeby proces był przejrzysty, a inwestorzy zadowoleni – zapewniał Leszczyński.""""
a więc założmy, że kurs urosł do 1,2-1,5 to nowa cena nominalna, żeby była bliska kursowi giełdowemu, musi być gdzieś okolo 1 zeta a to dla nich bardzo niekorzystny. I wyobrażmy drugą sytuację; kurs rynkowy 60 groszy za akcję, to wtedy nominał mogą sobie ustalić na 40 groszy i będzie proporcjonalnie bliski cenie rynkowej.
Z powodu powyższych argumentów, można domyślać się, że do czasu ustalenia ceny nominalnej będą robili wszystko, żeby jak najniżej zbić kurs, bo po prostu dostają wtedy więcej akcji za mmniej pięniądzy.
Dlatego sprzedałem swoj pakiet ze średnią 82 groszy za akcję i zadowoliłem się zarobkiem ponad 160% i czekam na rozwój sytuacji.
Pozdrawiam myślących i proszę nie traktować tego jako rekomendacje ani na kupno ani na sprzedaż.

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
WINVEST -6,34% 0,38 2021-09-27 11:00:00
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.