Forum Gospodarka i polityka +Dodaj wątek

Dlaczego Polacy Zapominają o swym Obowiązku Wobec ?

Zgłoś do moderatora

Pis w szczególności zapomina o tym fakcie ,nawet komuniści za rządów Millera szanowali to ,
PiS nie ma to gdzieś uważają że ich wizja jest najlepsza w świecie ,a to nie tak .
PiS się myli bardzo myli .

Na łamach jednego z największych amerykańskich dzienników były szef polskiej dyplomacji zwrócił się do "przyjaciół w Europie i USA", by "nieustannie przypominali naszemu rządowi, że Polska została zaproszona do zachodnich instytucji przy założeniu, że pozostanie państwem demokratycznym — i że niewywiązanie się z tej umowy może skutkować zawieszeniem".

"Pewnego pięknego dnia możesz zostać zmuszony do stawienia się w charakterze świadka, a kilka godzin później, po pobieżnym przesłuchaniu, zostać uznanym za rosyjską marionetkę i otrzymać zakaz sprawowania urzędu przez dekadę" — opisuje Sikorski.
Były szef polskiej dyplomacji pisze również na łamach "WaPo", że "niedoszli autokraci w Warszawie zignorowali już najostrzejsze od wielu lat oświadczenie Departamentu Stanu w sprawie stanu polskiej demokracji".

"Nie odstrasza ich również utrata dziesiątek miliardów euro w funduszach UE, które zostały zablokowane przez Brukselę z powodu ciągłych naruszeń praworządności w Warszawie. Członkowie partii rządzącej obawiają się nie tylko utraty władzy, ale także prawdopodobnych konsekwencji wieloletniego łamania polskiej konstytucji. Zrobią niemal wszystko, aby uniknąć pociągnięcia do odpowiedzialności" .
Zapisz się na bezpłatny newsletter Bankier.pl