Forum Gospodarka i polityka +Dodaj wątek

Dlaczego PiS na to Pozwala ?

Zgłoś do moderatora
Dnia 2023-06-04 o godz. 09:05 ~Isa napisał(a):
> Taki to marsz bolszew.

Liljla może ty coś wskórasz .
https://img-s-msn-com.akamaized.net/tenant/amp/entityid/AA11m472.img?w=36&h=36&q=60&m=6&f=png&u=tPortal i.pl
Obserwuj
Szokujące doniesienia "Spiegla". Emerytowani niemieccy piloci wojskowi szkolą pilotów chińskiej armii
Autor: Aleksandra Jaros • 11 godz. temu

https://img-s-msn-com.akamaized.net/tenant/amp/entityid/AA1c5Y2k.img?w=534&h=334&m=6
Szokujące doniesienia "Spiegla". Emerytowani niemieccy piloci wojskowi szkolą pilotów chińskiej armii© Dostarczane przez Portal i.pl
Niemiecki minister obrony interweniuje
Jak ustaliły tygodnik "Spiegel" i telewizja ZDF, byli piloci wojskowi z Niemiec od kilku lat szkolą pilotów myśliwców w Chinach.
W sobotę niemiecki minister obrony Boris Pistorius spotkał się ze swoim chińskim odpowiednikiem Li Shangfu na marginesie forum bezpieczeństwa Shangri-La w Singapurze, gdzie zażądał "natychmiastowego zakończenia tych szkoleń".
Pistorius "jasno dał do zrozumienia, że Berlin uważa za niedopuszczalne, aby byli piloci niemieckich sił zbrojnych przekazywali swoją wiedzę chińskim pilotom" – relacjonuje tygodnik. Spotkanie ministrów zamiast planowanych pierwotnie 30 minut trwało ponad godzinę.
W ocenie Pistoriusa, była to otwarta rozmowa, podczas której "wyraźnie wyrażono różnice zdań między Berlinem a Pekinem". "Chiński minister obrony zareagował bardzo ostrożnie", ale nie zakwestionował, że chińskie siły powietrzne zatrudniały trenerów z Niemiec – dowiedział się "Spiegel".