Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  48,00 zł , zmiana od tamtej pory: -33,33%

Dlaczego kupiłem akcje spółki BIP

Zgłoś do moderatora
WG mnie przy inwestycji w akcje każdej spółki w tym BIP było:

1.Potencjał spółki - czy ma szansę zwielokrotniać przychody: 2012: 27 mln 2020: 204 mln (ponad 9 x wzrost)
link 
2.Czy jest w stanie zwiększać zyski: 2012: 0,54 mln 2020: ? z pewnością będzie to więcej niż x 9, ja liczę na ok 6 mln netto
3.Jaki spółka ma Zarząd - czy to ludzie z doświadczeniem, czy są zaangażowani, operatywni. Tu wielką wartością firmy jest to, że Zarząd to właściciele firmy - podobnie jak w CD RED.
link 
Jak widać w sektorze spożywczym Prezes Zarządu ma doświadczenie, które później wykorzystał przy budowie BIP.
4.Jak wyglądała historia firmy. Trzeba przyznać, że Zarząd BIP nie dostał dziesiątek mln od funduszy na przepalenie i rozwój spółki, ale organicznie się rozwija, dzięki kapitałom własnym i z zysków. A zyski mądrze reinwestował przez 14 lat historii firmy. Centra logistyczne pod Warszawą są ich własnością, ich teren ich budynki itd.
5.Trzeba przyjąć horyzont w inwestycjach - złą jest filozofia iż kupuję i liczę od razu na krocie - ale kupuję na rok dwa pięć - i nie ruszają mnie chwilowe ruchy, bo inwestuję, a nie spekuluję.
6.Nie kupują się spółek których kursy spadają. Bo to "spadające noże" lecz po okresie konsolidacji, jak już mają jakiś określony trend.
7.We wszystkim trzeba mieć wyczucie, nosa i oczywiście odrobinę szczęścia.

Ja liczę że do 2-3 lat kurs BIP zostanie wymnożony, bo to z pewnością jedna z najbardziej przyszłościowych branż na New Connect, a w przyszłości na głównym parkiecie - bo miejsce tej spółki jest na GPW z pewnością.

MZ
  • Dlaczego kupiłem akcje spółki BIP Autor: m.post

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
BIOPLANET 3,23% 32,00 2021-10-15 13:03:12
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.