Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  19,38 zł , zmiana od tamtej pory: -39,47%

Dla tych co kupili akcje za oszczędności

Zgłoś do moderatora
Podsumuje wam aktualna sytuacje.

1. Nie warto grać długoterminowo bo wszyscy już przygotowują się do drugiej fali kryzysu w tym roku gdzie giełdy zaliczą większą korektę niż to co było w zeszłym roku albo w 2009. Jeżeli nie umiesz grac na spadki S to lepiej mieć gotówkę na koncie i czekać aż wszystko spadnie. Zawsze są dwie fale 2007 i 2009. Tutaj pandemia wszystko przyspieszy.

2. Na dużych spółkach gra się pod komunikaty - jak był zapowiedziany dobry komunikat pod wojsko to rosło aż do jego podpisania. Jak został podpisany to ktoś sprzedał dużo akcji (pożyczonych) i gra na negatywny komunikat który pojawi się 31 marca o stratach w wynikach za zeszły rok. Straty zostały już zapowiedziane w prognozach. Czyli do 31 marca będzie powoli spadało aż 31 marca po komunikacie będzie mocne tąpnięcie aby gruby mógł odkupić akcje, które sprzedał jako pożyczone.

Grasz za oszczędności to sobie skalkuluj czy warto je stracić. Nie przeliczaj zysków w głowie jakie możesz zarobić bo to blokuje racjonalne myślenie.

Zasada
1. Jeżeli akcje wchodzą w widełki to nie po że ktoś chce kupić tylko po to aby przyciągnąć naiwnych. Po takich działaniach lepiej nie kupować akcji bo jest duże ryzyko straty.
2. Minimalizuj ryzyko jeżeli grasz za oszczędności. Czyli jeżeli jest więcej minusów niż plusów, które jesteś wstanie wymienić na temat danej spółki to nie kupuj akcji.
3. Ryzykuj tylko tymi pieniędzmi które możesz stracić nie oszczędnościami, bo na 100 osób tylko 1% z takich osób zarabia i na pewno nie będziesz to ty.
4. Jeżeli zarobiłeś a dużo tematów na forum jest że będzie rosło to sprzedaj.
5. Kupuj akcie gdy na forum przewaga opinii jest negatywna a spóła miała dużą przecenę.
6. Główny wiodący na forum nigdy nie mówi prawdy.
7. Nawet jak akcje PKP wzrosną to ryzyko straty pieniędzy jest większe niż zarobku - czy stać cie na takie ryzyko.
8. GPW to szulernia i nie gra się pod stan spółek czy przyszłość. Liczą się potencjalne komunikaty i to czy idywidualni są zapakowani czy nie. Jak indywidualni się zapakuja to cena spółki spadnie. Gdyby teraz indywidualni sprzedali akcje to akce zaczna rosnać. Ale nie sprzedają i dlatego musi spaść.

Nie przywiązujcie uwagi do moich nicków bo one dla mnie nie maja znaczenia i wpisuje co chce.

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

Zapisz się na bezpłatny newsletter Bankier.pl
[x]
PKPCARGO -1,35% 11,73 2022-05-17 17:00:00