Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  0,60 zł , zmiana od tamtej pory: 135,00%

Dla mniej zorientowanych

Zgłoś do moderatora
Aktualna kapitalizacja 15 mln zł. DNO.
 
Na pewno część inwestorów o krótszym stażu może uznawać FFI za spółkę obiecującą. Od początku obecności na giełdzie FFI przynosi przecież regularne niemałe zyski. Można pomyśleć – spółka niedowartościowana.
 
Ale uprawniona jest również opinia, że 15 mln obecnej kapitalizacji to zbyt wiele i spółka jest przewartościowana. Od wielu lat zyski FFI są wyprowadzane na zewnątrz w formie pożyczek. Pożyczki zaciąga zarząd oraz podmioty zewnętrzne. Można sądzić, że cieszące się zaufaniem zarządu, czyli kontrolujących spółkę dominujących akcjonariuszy. Większość pożyczek jest przeterminowana i nie została spłacona. Oczywiście, spółka księguje odsetki od pożyczek, mają one nawet niemały wpływ na poziom osiąganych zysków.
 
Mniejszościowi akcjonariusze nie otrzymują dywidendy, większościowi też nie, ale drenują spółkę z kapitału. Pakiety wierzytelności są kupowane wyłącznie za świeży kapitał z emisji obligacji.
 
I tak ten mechanizm funkcjonuje, żaden organ nadzoru nie chroni interesu mniejszościowych. Gdzie jest rada nadzorcza, gdzie KNF?  Pytanie, co się stanie, kiedy pożyczki przepadną? Okaże się, że król jest nagi i po spółce pozostanie cytując klasyka ch… du.pa i kamieni kupa…
 
Zarząd i rada nadzorcza wydały ostatnio komunikat, że nie widzą przyczyn drastycznych spadków kursu w ostatnich dniach i że w spółce wszystko jest OK. Czy był jakiś komunikat uzasadniający udzielanie pożyczek przez spółkę? Czy był jakiś komunikat uzasadniający brak spłat pożyczek w wyznaczonych terminach? Zarząd i rada nadzorcza powinny popracować nad odzyskaniem wiarygodności. O ile, jest jeszcze po co, bo być może poszły już konie po betonie i dlatego kurs pikuje. 

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
FASTFIN -0,70% 1,41 2021-09-24 11:00:00
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.