Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  55,44 zł , zmiana od tamtej pory: 17,30%

Dewajtis: Nie wyskakuj mi z Tuskiem. Skomentuj co robi ZJ.

Zgłoś do moderatora
Dnia 2023-03-19 o godz. 12:08 ~Dewajtis napisał(a):
> Tusk bardzo dlugo w Brukseli musial tam pracować skoro dostał tak wysoką emeryturę. Nie chciał dac przykładu, że można pracować do 67 roku życia, sam skorzystał z uprawnień wcześniejszej euroemerytury. Tylko nie wyskakuj mi, że europosłowie też mają wysokie emerytury. Ich do europarlamentu wybierali obywatele, a ten gość z Sopotu został na europejski stołek wsadzony przez Angelę. Mimo, że wcześniej zapierał się, że nie interesują to brukselskie stołki.
> > "Nie wybieram się do Brukseli - zadeklarował w piątek premier Donald Tusk, pytany o swoją ewentualną kandydaturę na szefa Rady Europejskiej. Myślę, że w Polsce będę skuteczniejszy - dodał."
> > Newsweek, 25 lipca 2014
> > https://www.newsweek.pl/polska/premier-nie-wybieram-sie-do-brukseli-newsweekpl/5lkkebg

Dwa przykłady z ostatnich dni:
https://businessinsider.com.pl/poradnik-finansowy/premier-morawiecki-skorzysta-z-drozyzny-policzylismy-ile-zarobi-na-inflacji/rhdjh68 
 W maju 2022 r. światło dzienne ujrzało oświadczenie majątkowe Mateusza Morawieckiego, w którym pojawiła się informacja, że posiada w ramach "zasobów pieniężnych" papiery wartościowe, a dokładniej obligacje skarbowe o wartości 4 mln 600 tys. 460 zł." ...
Wychodzi na to, że premier z samych odsetek od połowy posiadanych przez siebie obligacji (tylko obligacji inflacyjnych) w ciągu roku zarobi kwotę, na którą przeciętny Kowalski ze średnią krajową (aktualnie około 5 tys. zł na rękę) musiałby pracować około 69 miesięcy (niecałe sześć lat).
oraz

https://www.money.pl/pieniadze/rekordzista-odlozyl-w-ppk-szesciocyfrowa-kwote-dla-wiekszosci-polakow-to-nieosiagalne-6876986475813696a.html 
"Jak uzbierać na rachunku ponad 660 tys. zł? "BI" szacuje, że rekordzista musiałby zarabiać miesięcznie średnio około 472 tys. zł brutto, a zakładając wpłaty w maksymalnej wysokości (również od pracodawcy) kwotę o ponad połowę niższą. Jeśli osoba ta oszczędza w PPK od początku programu, to co miesiąc na jej rachunek musiałoby wpływać około 16,5 tys. zł.

1/ Ilu zwolenników po 8 latach rządów ZJ posiada Prywatny Kapitał Emerytalny na poziomie 4 - 8 mln zł. lub zarabia miesięcznie po 400 tys. zł i ponad 4 mln rocznie.
2/ Ilu wyborców i zwolenników ZJ wiedziało i kupiło obligacje indeksowane inflacją, które kupował Premier w 2021, a ujawnił w 2022.
3/ W czyim interesie było doprowadzenie do inflacji 18,4% w 2023 r. Kto na tym zyskał?
4/ W czyim interesie pod hasłem długoterminowego inwestowania na emeryturę wprowadzono system PPK, dzięki któremu można chwalić się krótkoterminową rentowność kapitału na poziomie 50% uzyskaną kosztem pracodawcy i podatników.
5/ Dlaczego pomimo zapewnień o likwidacji OFE oraz stawianych na forum przez zwolenników ZJ tez, że TUSK "ukradł" 154 mld zł. utrzymuje się ten system.
6/ Komu służą OFE i PPK - dwie legalne ustawowe piramidy finansowe.

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

Zapisz się na bezpłatny newsletter Bankier.pl
[x]
PKNORLEN 1,29% 65,03 2023-06-06 17:03:19