Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  0,74 zł , zmiana od tamtej pory: -6,76%

Delisting mało prawdopodobny

Zgłoś do moderatora
Hej, nawet jak na WZA przegłosują wycofanie z giełdy to tylko formalność i dopiero realny początek batalii.
Co by nie robili fizycznie muszą skupić 95% akcji aby móc przymusowo nabyć pozostałe 5% i zniknąć z GPW. Stąd tylu troli na forum nagania i straszy, aby jak najbardziej uwalić kurs i wystraszyć akcjonariuszy. Wówczas zacznie się skup na rynku i być może kolejne wezwania już po lepszych cenach. Do 95% nie mogą nikogo zmusić do sprzedaży, mogą zachęcić dobrą ceną ewentualnie straszyć i skupować jak najtaniej.
Osoby które najdłużej wytrzymają z akcjami najprawdopodobniej odsprzedadzą je najdrożej. Tak to wygląda w praktyce.
Dodając możliwość zaskarżania uchwał na WZA, pisząc skargi do KNF, nagłaśniające temat w mediach itp to proces można przeciągnąć w nieskończoność. Potrzebna jest tylko współpraca i odrobina zaangażowania.
W tej chwili jest gra ze strony GH na wystraszenie i zniechęcenie akcjonariusza do sprzedaży akcji nawet ze stratą oraz max uwalenie kursu.

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
KCI 1,47% 0,69 2020-11-25 17:00:00
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.