Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  9,40 zł , zmiana od tamtej pory: 16,17%

Czynniki wzrostu śródbłonka chronią przed otępieniem?

Zgłoś do moderatora
Podwyższone poziomy białek z grupy czynnika wzrostu śródbłonka naczyniowego mogą „hamować” starzenie się mózgu i rozwój otępienia typu alzheimerowskiego- donoszą naukowcy na łamach JAMA Neurology.

https://pulsmedycyny.pl/czynniki-wzrostu-srodblonka-chronia-przed-otepieniem-877270

Badanie przeprowadzone w ramach Alzheimer’s Disease Neuroimaging Initiative oceniało rolę czynnika wzrostu śródbłonka naczyniowego (vascular endothelial growth factor, VEGF) w procesie starzenia się mózgu. Polegało ono na porównaniu poziomów VEGF w płynie mózgowo-rdzeniowym z kliniczną i radiologiczną oceną stanu mózgu. W tym celu w badaniach obrazowych dokonano pomiarów pojemność hipokampa pacjentów. Przeprowadzono też testy oceniające ich pamięć epizodyczną i funkcje wykonawcze. Ponadto, oceniano zależności między poziomem VEGF i biomarkerów choroby Alzheimera ( β-amyloidu 42 i białka tau) w szybkości procesu starzenia się mózgu.

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
PHARMENA 1,49% 10,92 2021-07-23 16:15:18
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.