Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  17,00 zł , zmiana od tamtej pory: 17,35%

Czym jest WIX? Wpływ na XTB

Cześć,

jakiś czas temu publikowałem w ramach forum swój film dotyczący X-HUB. Został on przez was bardzo pozytywnie odebrany, dziękuje za miłe słowa oraz komentarze.

Tym razem postanowiłem, że przybliżę wam temat indeksu VIX . Film omawia czym w zasadzie jest VIX, jak prognozuję zmienność, oraz jaki ma wpływ na giełdę oraz samych inwestorów.

Indeks często jest postrzegany przez użytkowników forum jako wyznacznik potencjalnego zysku brokera - co nie do końca jest prawdą. Uważam, że film może stanowić dobre podwaliny (dla akcjonariuszy XTB, jak i wszystkich inwestorów) do zrozumienia modelu działalności biznesowej brokera, oraz tego na jakim rodzaju zmienności zarabia XTB.

To, że VIX wynosi w danym dniu 23 a następnego dnia 35 nie oznacza w 100% pewności, że broker zarobi więcej drugiego dnia.
Broker zarabia każdego dnia, na wszelkiej maści zmienności.

Aby przybliż wam mój tok rozumowania proponuję przenalizowanie przykładu kryptowalut.

VIX bazuje na indeksie S&P skupiającym 500 spółek, których działalność skorelowana jest oczywiście ze zmiennością surowców, wahaniami kursów walut czy metali szlachetnych.
Oznacza to, że dynamika na tych aktywach wpływa na wartość indeksu VIX, jednak nie oddaje 1:1 zmienności na rynku - na ropie, kryptowalutach, czy też gazie ziemnym.

Analizując indeks S&P 500 nie zidentyfikowałem Spółki, która opierałaby swoją działalność w pełni na kryptowalutach. Spółki takie jak Microsoft korzystają z technologii blockchain bazującej na Etherum, jednak działalność inwestycyjna i wzrosty tej Spółki nie są w zasadzie w ogóle skorelowane z wartością tego krypto.

Broker musi jak najszybciej reagować na zmiany na rynku oraz zapewniać możliwości handlu dla jak największej ilości aktyw.
Oferta oraz aktywne poszukiwanie klientów to najważniejsze aspekty dla rozwoju zysku brokera.

Jeżeli chcielibyście, abym rozwinął temat wpływu VIX względem zysku XTB oraz innych brokerów (konkurencji) dajcie znać. Myśle, że to bardzo interesujące względem zysku generowanego w ostatnim czasie np. z kryptowalut.

Mam nadzieję, że materiał będzie wam służył jako wstęp do zrozumienia tematu VIX, jak i otworzy na potencjalne poszerzanie wiedzy.

Pozdrawiam akcjonariuszy,

Link do filmu: https://www.youtube.com/watch?v=ZEp5JcQhKmU

Dzięki i do usłyszenia.

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
XTB 0,25% 19,95 2021-01-21 17:00:00
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.