Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  38,40 zł , zmiana od tamtej pory: -8,85%

Czy Zarząd GPW poda się do dymisji czy zajmie się nim CBA?

Zgłoś do moderatora
Zarząd GPW wprowadzając przepisy umożliwiające ogromną koncentrację jednego gracza na derywatywach w sytuacji gdy rynek derywatyw znacząco przekracza wartość rynku kasowego doprowadził do powstania kompletnej patologii na GPW. Rynek akcyjny na GPW nie ma nic wspólnego z wolnym rynkiem na którym ceny kształtuje popyt i podaż. To jest pompa tłocząca kasę w jedną stronę.
Duży gracz praktycznienie  nie płaci prowizji od obrotu. Nie wkłada też kapitału bo rozlicza się raz dziennie - wieczorem wyciągając jedynie kasę z GPW.
Namawianie ludzi do PPK przez rząd w sytuacji gdy rząd, nie potrafi lub nie chce nic zrobić z tą patologią jest ordynarnym wyłudzaniem od milionów ludzi ich ciężko zarobionych pieniędzy w celu przepompowania ich do banku "E".  Wszystko wskazuje na to, że pan premier po odejściu z funkcji zostanie członkiem zarządu lub prezesem banku na "E".

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
GPW 3,55% 35,00 2020-04-03 17:00:31
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.