Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  15,58 zł , zmiana od tamtej pory: 40,56%

czy wiecie co kupiliscie?

Zgłoś do moderatora
C/Z spolki to w tej chwili 40. Co to oznacza? Ze jesli spolka wyplacalaby wam caly zysk na akcje kazdego roku, to zwrot z inwestycji mielibyscie w 40 lat! Ok jest przestrzen na poprawe wynikow szczegolnie ten ostatni slaby kwartal, ale po nowej emisji akcji C/Z bedzie jeszcze wyzszy. Chca pozyskac 500 milionow zlotych i jezeli wyemituuja znowu po 1.89 to jest tytanik. Daje to 300 milionow dodatkowych akcji i C/Z 240. Jak wyemituja po obecnym kursie, to mamy 33 miliony akcji i C/Z skacze do okolo 60.

Zastanow sie czy zainwestowalbys w spolke, ktora zwroci Ci sie po 20 a moze i po 240 latach? Sa spolki, ktore maja C/Z 5 i tam rowniez sa spadki, jednak mozna juz wtedy rozwazac to jako okazje. Ta emisja moze byc gwozdzem do trumny dla akcjonariuszy, jesli zrobia ja po bardzo niskiej cenie. Dla nich nie ma znaczenia jaki jest kurs, poniewaz ci co mieli sprzedac juz to zrobili.

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
COLUMBUS -5,03% 21,90 2022-01-19 17:01:48
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.