Forum Giełda +Dodaj wątek

Czy to nie przypadkiem sygnał do kupna !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Zgłoś do moderatora
Spółki energetyczne do '19 chcą zainwestować w infrastrukturę sieciową ponad 41 mld zł - URE
--------------------------------------------------------------------------------
07.02. Warszawa (PAP) - Urząd Regulacji Energetyki uzgodnił plany rozwoju operatorów systemów dystrybucyjnych (OSD) i operatora systemu przesyłowego (OSP). Do 2019 roku spółki energetyczne zamierzają wydać na inwestycje w infrastrukturę sieciową ponad 41 mld zł - podał URE w komunikacie,
URE podał, że zdecydowana większość środków zostanie skierowana na budowę, rozbudowę, modernizację i odtworzenie majątku sieciowego.
Plany rozwoju dotyczą pięciu największych operatorów systemów dystrybucyjnych (OSD): Enea Operator, Energa-Operator, Tauron Dystrybucja, PGE Dystrybucja, RWE Stoen Dystrybucja oraz operatora systemu przesyłowego (OSP), czyli spółki PSE.
Łączne uzgodnione nakłady inwestycyjne pięciu OSD oraz OSP wynoszą odpowiednio (w cenach stałych 2013 r. w mln zł):

2014 2015 2016 2017 2018 2019
6 312 7 014 7 418,5 7 617 8 198,5 5 246*

* - nakłady 5 OSD (bez OSP)
Urząd przypomniał w komunikacie, że plany rozwoju mają bezpośrednie przełożenie na poziom przyszłych taryf przedsiębiorstw.(PAP)

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
ENAP 16,88% 1,87 2023-06-02 15:19:15
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.