Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  30,55 zł , zmiana od tamtej pory: -28,64%

Czy Rząd RP koszt podwyżek cen energii (gaz, prąd) przerzuci na ZEPAK ??

Zgłoś do moderatora
Wiadomo, że przeciętny Polak (800 tys. rodzin nie ma w domu łazienki i ustępu - najnowsze dane), więc nie ma opcji, by zapłacili za prąd kilka razy drożej niż w styczniu tego roku. To twardy elektorat socjalny.
Rząd pokazujący pięść ZSRR nie jest dobrym gwarantem odzyskania ew. kolejnych pożyczek przez instytucje finansowe.
Jaka komercyjna instytucja pożyczy pieniądze Polsce na zapłatę rachunków za media dla obywateli :-))) ??? Już i tak zadłużonemu powyżej nosa krajowi :-))) ???
Podatków dla Kowalskiego nie podniosą, bo zbliżają się wybory.
Pozostaje jedynie golenie z pieniędzy firm energetycznych i to drastyczne.
Grażyna i Stefan w nosie mają, że firmy upadną, bo Kowalscy myślą max w perspektywie 1 m-ca.
Ale zanim firmy energetyczne zaczną upadać, gdyby ziściły się moje obawy, to zaczną wcześniej golić instytucjonalnych odbiorców energii ... w konsekwencji ich klienci zaczną upadać, a więc wykończą własnych klientów, by przedłużyć własną agonię.
Czasu jest niewiele, zapewne już we wrześniu br sprawa się sfinalizuje.
KONIEC

Zaznaczam, że są to jedynie moje subiektywne spekulacje, domysły i rozważania. Celem pozyskania sprawdzonych i rzetelnych danych i informacji odsyłam do oficjalnych raportów i komunikatów spółki. To jest amatorskie forum pełne naganiaczy chcących sprzedać wam akcje.

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

Zapisz się na bezpłatny newsletter Bankier.pl
[x]
ZEPAK -0,23% 21,80 2022-11-29 16:15:54