Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  28,35 zł , zmiana od tamtej pory: -22,05%

Czy ORLEN przejmie ZNACZNY udział w FARMACH WIATROWYCH NA BAŁTYKU ???

Zgłoś do moderatora
cyt.:"(...) Przypomniano, że obok zaawansowanego projektu Baltic Power o mocy do 1,2 GW, Grupa Orlen wystąpiła także o jedenaście koncesji, których łączny potencjał szacowany jest na ponad 10 GW. To moc, która byłaby w stanie zaspokoić 25 proc. zapotrzebowania Polski na energię elektryczną. Ponadto, koncern analizuje możliwość realizacji podobnych inwestycji na litewskim i łotewskim obszarze Bałtyku. (...)"
"(...) Zawarcie kontraktu jest ważnym krokiem w realizacji naszej strategii zakupowej zakładającej zabezpieczenie w tym roku wszystkich krytycznych komponentów i usług, niezbędnych do realizacji projektu w założonym harmonogramie. Zarezerwowany statek jest jednym z około piętnastu statków na świecie, zdolnych do instalacji turbin najnowszej generacji" - podkreślił członek zarządu Baltic Power Jarosław Broda. (...)".

źródło: https://biznes.interia.pl/gieldy/aktualnosci/news-70-turbin-dla-morskiej-farmy-wiatrowej-orlenu,nId,6163920

Spokojnie z tą euforią, bo Orlen działa, a nie mówi o planach, zawartych listach intencyjnych, a poza tym zarabia i ma pieniądze.
Kto wygra prawie wszystkie przetargi na lokalizację farm wiatrowych (te opłacalne) ?
Jest jeszcze Lotos, Energa etc.

Flagowa olbrzymia spółka paliwowa, będąca ulubienicą rządzących i zarządzana przez objawienie biznesowe
czy Zepak ze swoimi kopalniami i planami wodorowymi, gdzie większość udziałów ma kto ... ???
Oszczędzę wam wypominania życiorysu ... Przypomnę jedynie casus L. Czarneckiego ...

Jak zwykle zaznaczam, że są to jedynie moje subiektywne rozważania, spekulacje i domysły. To jest amatorskie forum.
Czytajcie oficjalne komunikaty i raporty spółki celem pozyskania sprawdzonych informacji i danych.

Ps. Uwaga na wielonickowca: Energy2022. Naliczyłem już 50 różnych nicków, których używa. Nauczył się też posługiwać zmiennymi nr IP :-))). Sam ze sobą rozmawia i pilnuje tego forum całą dobę. Zobaczycie, że za chwilę odpowie na ten post :-))).

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
ZEPAK 6,76% 22,10 2022-10-07 11:59:16
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.