Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  9,65 zł , zmiana od tamtej pory: -17,20%

Czy kolczaste białko koronawirusa stosowane w szczepionkach wywołuje

Zgłoś do moderatora
Naukowcy z Salk Institute for Biological Studies w San Diego, odkryli, że Covid-19 jest głównie chorobą naczyniową, a nie oddechową. Instytut ogłosił to w komunikacie prasowym. 
 
Chodzi o tak zwane białko wypustkowe, które nieoczekiwanie odgrywa kluczową rolę w chorobie Covid-19 wywoływanej przez wirusa SARS-CoV-2. Te białka kolców znajdują się w lipidowej otoczce koronawirusa i umożliwiają mu wejście do nowej komórki.
 
Nowe badanie opublikowane w czasopiśmie Circulation Research pokazuje, w jaki sposób wirus SARS-CoV-2 uszkadza i atakuje układ naczyniowy na poziomie komórkowym. Dotychczas nie wiedziano jednak jak dokładnie to się dzieje.
 
Wśród naukowców panuje coraz większa zgoda co do tego procesu. Problemy oddechowe są tylko jedynymi z wielu powikłań. Specjaliści badający inne koronawirusy od dawna podejrzewali, że białko kolca przyczynia się do uszkodzenia komórek śródbłonka naczyniowego, ale jest to pierwszy raz, kiedy udokumentowano ten proces.


https://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/czy-kolczaste-bialko-koronawirusa-stosowane-w-szczepionkach-wywoluje-covid-19


1-MNA reguluje pracę śródbłonka, ale także pobudza produkcję prostacykliny, która chroniukład sercowo-naczyniowy przed tworzeniem się̨ zakrzepów i zawałów serca. Działa przeciwmiażdżycowo i przeciwzakrzepowo obniżając poziom markerów stanu zapalnego[7],[8].

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
PHARMENA 1,14% 7,99 2022-01-19 16:48:00
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.