Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  405,30 zł , zmiana od tamtej pory: -14,53%

CZY COŚ WAM TO PRZYPOMINA..?!! XD))))))

Zgłoś do moderatora
Tekst wyłącznie dla ludzi dostrzegających jakieś analogie.. :) (z IQ - wyższym - niż u rozwielitki)..

Pierwsze kilkuminutowe filmy miały charakter testów technicznych pionierskich urządzeń do nagrywania i projekcji..
Nawet bracia Lumière pod koniec XIX wieku uważali, że film nie ma większej przyszłości niż każda ciekawostka technologiczna...
Wbrew temu - dość szybko film stał się wyrobem komercyjnym – w Stanach Zjednoczonych Edison produkował serię niskobudżetowych filmików, obliczonych na łatwy sukces produkcji wyświetlanych na jarmarkach i targowiskach (tzw. nickelodeony); jego napastliwa polityka wobec konkurencyjnych wytwórni filmowych spowodowała przenoszenie innych produkcji do Kalifornii (Hollywood). XD))
Zaliczaną do jarmarcznej rozrywki - sztukę filmową - odnowił francuski iluzjonista Georges Méliès słynnym dziełem „Podróż na księżyc" (1902), fantazją naukową z zastosowaniem pierwszych w dziejach kina trików filmowych..
Jeszcze na początku XX wieku Walter Benjamin niemiecki krytyk sztuki - uważał, że kino jest techniczną nowinką, pozbawioną osobliwości autentycznego dzieła sztuki.
Uznawał także, że kino odrywa od rzeczywistości i niszczy wszelkie związki ze wspólnotową tradycją, na rzecz wpisywania się w tandetną rozrywkę, dla szarej masy gawiedzi. Wprawdzie dostrzegał zainteresowanie publiczności, jednak pogardliwie dystansował się od banalnych form masowej rozrywki: „masy szukają rozrywki, lecz sztuka wymaga skupienia”..
Ale następne lata udowodniły, że kinematografia urosła do rangi oprawdziwej sztuki..
W ciągu 2-3 dziesięcioleci ta „jarmarczna rozrywka dla plebsu" stała się nieoczekiwanie X Muzą..!
Dzisiaj nikomu nie przyjdzie do głowy, że mimo pornusów, wielu gniotów, komercyjnej czy ideologicznej papki.. Film stał się pełnoprawną, osobną dziedziną sztuki przez duże „S"..!

CZY COŚ WAM TO PRZYPOMINA..?!!
XD))))))

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
CDPROJEKT -4,86% 346,40 2020-10-28 09:52:59
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.