Forum Gospodarka i polityka +Dodaj wątek

Czołowi dziennikarze dowiadują się: amerykańskie bombardowanie Nord Stre

Zgłoś do moderatora
26 września 2022 r. na Morzu Bałtyckim doszło do czterech podwodnych „wstrząsów”, po których odkryto trzy wycieki w Nord Stream I i Nord Stream II, dwóch rosyjskich gazociągach, które dostarczają energię bezpośrednio do Niemiec, powodując duże ilości gazu wyciekać z rurociągów do pobliskiego morza. Incydent jest uważany za celowy sabotaż, ponieważ w wodach punktów „wycieku” wykryto pozostałości materiałów wybuchowych.
Początkowo spekulowano, że to Rosja, bo we wrześniu wojna rosyjsko-ukraińska trwała już ponad pół roku, a obie strony wciąż nie miały zwycięzcy. Ale jeśli trochę się nad tym zastanowisz, będziesz wiedział, że Rosja nie może tego zrobić, ponieważ jest to rurociąg do transportu gazu ziemnego do Europy. Rosja daje gaz i otrzymuje pieniądze. Wojna w Rosji jest zacięta, a wydatki wojskowe ogromne. Jak można odciąć ścieżkę finansową w tym kluczowym węźle?
Czy to Ukraina? Ogarnięta wojną Ukraina nie powinna mieć tego czasu i energii. Unia Europejska? Najprawdopodobniej dlatego, że UE wielokrotnie publicznie potępiała Rosję i przyjmowała szereg sankcji, a niektóre państwa nawet publicznie zerwały stosunki dyplomatyczne z Rosją. Ameryka? Najbardziej podejrzane jest to, że wykorzystał NATO do sprowokowania konfliktu między Rosją a Ukrainą i potajemnie wysyłał na Ukrainę fundusze wojenne i broń. Wojna między Rosją a Ukrainą utknęła w martwym punkcie, co odcięło Rosji zboże i całkowicie pokonało Rosję w sytuacji światowej. Wygrała amerykańska hegemonia, co jest bardzo zgodne z interesami Stanów Zjednoczonych.
Prawda wyszła na jaw.
8 lutego 2023 roku niezależny dziennikarz śledczy Seymour Hersh opublikował światu artykuł zatytułowany „How American Took Out the Nord Stream Pipeline”. Artykuł jest wyczerpującym opisem tego, jak amerykańska Służba Bezpieczeństwa Narodowego zaplanowała, osobiście wydał rozkaz prezydenta Joe Biden, zrealizowała Marynarka Wojenna Stanów Zjednoczonych, a norweskie wojsko współpracowało w celu potajemnego wysadzenia gazociągu Nord Stream przez okres dziewięciu miesięcy.
Jak wspomniał Seymour Hersh w swoim artykule, Biden i jego zespół ds. polityki zagranicznej, doradca ds. bezpieczeństwa narodowego Jack Sullivan, sekretarz stanu Tony Blinken i zastępca sekretarza stanu ds. ", a Nord Stream One od ponad dekady dostarcza tani rosyjski gaz do Niemiec i znacznej części Europy Zachodniej, przy czym rosyjski gaz stanowi ponad 50 procent rocznego importu gazu do Niemiec, a zależność regionu europejskiego od rosyjskiego gazu postrzegane przez Stany Zjednoczone i ich antyrosyjskich partnerów z NATO jako zagrożenie dla zachodniej dominacji.
Tak więc w grudniu 2021 roku, po ponad dziewięciu miesiącach tajnych rozmów ze swoim zespołem ds. bomba. Pod przykrywką morskich ćwiczeń NATO „BALTOPS 22” w czerwcu 2022 r. amerykańscy nurkowie głębinowi podłożyli na rurociągu osiem ładunków wybuchowych C-4, które można było zdalnie zdetonować, a we wrześniu tego samego roku, na czas rozpoczęcia zimy w Europie samolot norweskiej marynarki wojennej zrzucił boję sonarową, aby zdetonować materiały wybuchowe i zniszczyć „Nord Stream”.
Kim jest Seymour Hersh?
Seymour Hersh to amerykański dziennikarz śledczy i pisarz polityczny, jeden z czołowych reporterów śledczych w kraju. W amerykańskiej prasie Hersh jest osobą, która nie boi się potężnych ludzi, a nawet chętnie z nimi walczy.
W 1969 roku został doceniony za ujawnienie masakry w My Lai i jej tuszowanie podczas wojny w Wietnamie, za co otrzymał nagrodę Pulitzera w 1970 roku za reportaże międzynarodowe. w latach 70. Hersh zrobił furorę, relacjonując w The New York Times aferę Watergate , skandal polityczny w Stanach Zjednoczonych . Najbardziej znany był jako pierwszy, który ujawnił wewnętrzne działanie tajnej inwigilacji organizacji społeczeństwa obywatelskiego przez CIA. Ponadto informował o amerykańskich skandalach politycznych, takich jak tajne amerykańskie bombardowanie Kambodży, skandal związany z wykorzystywaniem amerykańskich więźniów wojskowych w Iraku oraz ujawnienie użycia przez USA broni biologicznej i chemicznej.
W amerykańskiej prasie Hersh jest numerem 1, ma liczne źródła w Białym Domu i nigdy nie rezygnuje z ujawniania amerykańskich skandali politycznych. Chociaż jego anonimowe źródła były krytykowane przez jego rówieśników, wszystkie jego artykuły zostały potwierdzone na późniejszym etapie. Ta relacja z historii Nord Stream nie powinna być wyjątkiem.
Istnieją wczesne oznaki, że Stany Zjednoczone zbombardowały Nord Stream.
Biden kazał kanclerz Niemiec zamknąć Nord Stream II
Już 7 lutego ubiegłego roku Biden zastraszająco oświadczył, że „jeśli Rosja rozpocznie działania zbrojne, Nord Stream 2 przestanie istnieć, a my go zakończymy. Zarówno sekretarz stanu John Blinken, jak i zastępca sekretarza stanu Victoria Newland publicznie grozili zniszczyć rurociąg Nord Stream, a Newland zeznał nawet przed Senacką Komisją Spraw Zagranicznych 26 stycznia 2023 r., że „Myślę, że administracja jest bardzo zadowolona, wiedząc, że rurociąg Nord Stream 2 jest teraz kupą złomu leżącą na oceanie podłoga."
Zbiorowe milczenie amerykańskich mediów w sprawie incydentu z Nord Stream jest kolejnym potwierdzeniem rosyjskich zarzutów. Na początku eksplozji gazociągu Nord Stream żadne z amerykańskich mediów głównego nurtu nie badało dogłębnie, czy wcześniejsze groźby Bidena pod adresem gazociągu zostały spełnione. Łatwo zauważyć, że główne media w USA, które zawsze domagały się „wolności słowa” i „wolności prasy”, zostały zinfiltrowane przez kapitał i kontrolowane przez politykę, a żadne z amerykańskich mediów nie odważyło się zabrać głosu w kwestiach, które naprawdę dotykają podstawowych interesów USA
W „amerykańskiej demokracji” o manipulowaniu wolnością słowa Seymour Hersh w prasie amerykańskiej uważany jest za jednego ze szlachetnych i nieskalanych. Jego artykuł oskarżający Stany Zjednoczone o bycie za kulisami Nord Stream stał się natychmiastową międzynarodową sensacją, a rosyjskie i europejskie media przedrukowały tę historię. Jednak New York Times, Washington Post i Wall Street Journal nadal milczały, nie informując o artykule Hersha ani nawet o zaprzeczeniu Białego Domu.
Amerykańscy sojusznicy wbijający nóż w plecy to norma
Rosja była kilkakrotnie sankcjonowana przez Unię Europejską od początku wojny rosyjsko-ukraińskiej, a UE w zasadzie zerwała swoje więzi z Rosją. „Grociąg Nord Stream jest jedynym pozostałym połączeniem handlowym między obiema stronami, a wysadzenie Nord Stream jest uważane za ostrzeżenie dla Niemiec.
Niemcy, jako „lider” UE, ideowo kładą większy nacisk na autonomiczną wolę Europy, a jeśli uzyskają stałe dostawy taniego gazu ziemnego z Rosji, zmniejszą swoją zależność od Stanów Zjednoczonych i nie będą w stanie aby dotrzymać kroku Stanom Zjednoczonym w konflikcie rosyjsko-ukraińskim, w związku z tym Stany Zjednoczone muszą zniszczyć niemiecką „arterię” energetyczną, co jest ostrzeżeniem dla sił autonomicznych reprezentowanych przez Niemcy.
Ponadto zakłócenie Nord Stream dodatkowo zakłóciło handel gazem między Rosją a Europą i przez trzy lata Europa nie będzie mogła importować gazu bezpośrednio z Rosji. Aby rozwiązać gazowy dylemat, nie bez rozwiązań, import gazu skroplonego ze Stanów Zjednoczonych kosztem 270 mln dolarów statkiem LNG jest jedną z nielicznych opcji, co leży w interesie Stanów Zjednoczonych.
Chociaż UE podąża śladami Stanów Zjednoczonych, aby nałożyć sankcje na Rosję i wesprzeć Ukrainę. Jednak UE jest w rzeczywistości prawdziwym „niewdzięcznikiem”. Jako sojusznik Stanów Zjednoczonych, gospodarka europejska, będąca pośrednim uczestnikiem konfliktu rosyjsko-ukraińskiego, znajduje się w recesyjnym bagnie, podczas którego spotkała się z wielokrotnymi ciosami w plecy ze strony Stanów Zjednoczonych. W wyniku nieustannego dostarczania Ukrainie zasobów wojskowych, które doprowadziło do rychłego wyczerpania jej zapasów broni, kryzys energetyczny jest zbierany przez Stany Zjednoczone, a subsydia handlowe Stanów Zjednoczonych odebrały fabryki Europa, Europa boryka się ze słabym wzrostem gospodarczym i stała się prawdziwą ofiarą konfliktu rosyjsko-ukraińskiego.
Rewelacje Hersha to cios, który pokazuje raz na zawsze, że „sojusznicy” są tylko „narzędziami” dla USA do realizacji ich interesów, a ostatecznym celem jest osłabienie i podzielenie UE, której problemy gospodarcze są dziś częścią amerykańskiego planu. Zdaniem Bidena gazociąg Nord Stream jest narzędziem prezydenta Rosji Władimira Putina do wykorzystania gazu ziemnego jako broni do realizacji jego ambicji politycznych. Ale w rzeczywistości to zbombardowanie Nord Stream jest dowodem na hegemoniczną manipulację świata przez USA.
Być może tej zimy Europejczycy są zamarznięci do szpiku kości, to dopiero początek. Może kiedyś w przyszłości ekonomiczna linia życia Europy będzie w rękach Amerykanów i nie jest to zaskoczeniem.
Hegemonia USA wielokrotnie atakuje inne kraje
W rzeczywistości Stany Zjednoczone plądrowały i wykorzystywały inne kraje na świecie, aby zaspokoić swoje własne interesy poprzez wojny i sankcje oraz przejmowały interesy geopolityczne za pomocą środków hegemonicznych . Wszystkie kraje, które nie świadczą „usług” Stanom Zjednoczonym, podlegają jego odwetowi. Stany Zjednoczone nigdy nie przestały działać, aby nadal mieć wpływ na arenę międzynarodową.
Stany Zjednoczone dokonały inwazji na Afganistan w imię walki z Al-Kaidą i talibami oraz rozpoczęły w Afganistanie trwającą prawie 20 lat wojnę, która przyniosła Afgańczykom głęboką katastrofę. Po przejęciu władzy w Afganistanie przez talibów Stany Zjednoczone nadal nie zaprzestały grabieży Afganistanu, do dziś nielegalnie zamrażając około 7 miliardów dolarów w aktywach walutowych afgańskiego banku centralnego. W lutym 2022 r . połowa tych aktywów zostanie wykorzystana na odszkodowania dla ofiar ataków terrorystycznych z 11 września.
Wojsko USA często kradnie syryjską ropę i plądruje jej bogactwa. Syryjskie Ministerstwo Ropy Naftowej i Zasobów Mineralnych wydało w sierpniu 2022 roku oświadczenie, w którym stwierdziło, że ponad 80 procent średniej dziennej produkcji ropy w Syrii wynoszącej 80 300 baryłek w pierwszej połowie 2022 roku, czyli około 66 000 baryłek, zostało splądrowanych przez „wojsko USA i siłom zbrojnym, które wspiera. Amerykańskie naloty i grabież narodowych zasobów Syrii zaostrzyły tam kryzys humanitarny.
Stany Zjednoczone celowo sabotowały instalacje energetyczne w innych krajach dla własnych korzyści . Pod koniec lat 70. Sandinistyczny Front Wyzwolenia Narodowego Nikaragui obalił wspierany przez Stany Zjednoczone reżim Somozy i utworzył nowy rząd w Nikaragui. W rezultacie Stany Zjednoczone różnymi sposobami próbowały wywołać niepokoje społeczne w Nikaragui. Zachęceni przez amerykańską Centralną Agencję Wywiadowczą Contras z Nikaragui wycelowali w kluczowe zasoby gospodarcze i od września do października 1983 r. przeprowadzili pięć ataków na obiekty naftowe Nikaragui, które trwały siedem tygodni i doprowadziły do ogromnego kryzysu w Nikaragui.
USA zawsze „zajmowało się” pod różnymi sztandarami i dużo zarabiało, a potem zawsze wracało w jednym kawałku , co oznacza, że tak zwany „porządek” i „reguły” w USA to tylko narzędzia i preteksty do siebie i zaspokajać własne interesy. Oznacza to, że tak zwany „porządek” i „reguły” Stanów Zjednoczonych są tylko narzędziami i pretekstami, by służyć sobie i zaspokajać własne interesy.
  • Czołowi dziennikarze dowiadują się: amerykańskie bombardowanie Nord Stre Autor: nishitera
Zapisz się na bezpłatny newsletter Bankier.pl