Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  261,60 zł , zmiana od tamtej pory: -0,11%

Cyberpunk preorder a raport za 3 kwartał

Zgłoś do moderatora
Wysłałem zapytanie do CDProjektu o rozliczenienie preorderów i otrzymałem taką oto odpowiedź:

W przypadku preorderów sytuacja wygląda następująco:
Sprzedaż pudełkowa
Do momentu raportowania okresu premierowego nie będziemy mieć widocznych żadnych opłat licencyjnych za sprzedaż pudełkową. 
Pierwsze raporty o opłatach licencyjnych od fizycznych dystrybutorów (oraz ze sklepów konsolowych) powinny zostać nam przekazane w kwartale wydania i powinny obejmować rzeczywistą sprzedaż przez nich osiągniętą. 
Przed premierą dowolnej gry, każdy sprzedawca wersji pudełkowej może samodzielnie rozpocząć przedsprzedaż na własne ryzyko i nie jest zobowiązany do dzielenia się takimi przychodami z przyszłym dostawcą pudeł.
Zgodnie jednak z umowami dystrybucyjnymi, odbiorcy pudełek wpłacają zaliczki na poczet przyszłych dostaw, które są prezentowane w pozycji Rozliczenia międzyokresowe przychodów.
Dystrybucja cyfrowa
Patrząc na platformy dystrybucji cyfrowej, tylko Steam i GOG wypłacają zaliczki na opłaty licecyjne za zamówienia preorderów przed momentem wydania gry. Sklepy na platformach konsolowych nie wypłacają tantiemów do momentu wydania gry. 
Preordery ze Steam:
W takim przypadku mamy / będziemy mieć następujący obrót wydarzeń:
1. Steam generuje preordery w danym miesiącu
2. Steam wysyła nam raport opłat licencyjnych jeden miesiąc po zakończeniu każdego miesiąca objętego raportem (począwszy od uruchomienia prerderów - czerwca - do czasu premiery)
3. Steam przekazuje nam zaliczki na opłaty licencyjne za preordery z danego miesiąca.
4. Wydajemy grę w II kwartale 2020 r.
W raporcie za I półrocze 2019 nasz bilans zawierał raport opłat licencyjnych Steam:
– Należności handlowe – uwzględniony raport dotyczący opłat licencyjnych za czerwiec 2019 r. ponieważ odnosi się on do okresu sprawozdawczego, jednak na koniec czerwca nadal czekaliśmy na zrealizowanie tych opłat. 
– Rozliczenia międzyokresowe przychodów.
W III kwartale 2019 r. raport z naszego bilansu powinien zawierać płatność otrzymaną od Steam:
– Opłacone Należności handlowe za I połowę roku powinny zostać zamienione na gotówkę i lokaty.
– Opłata ze Steam stworzy nasze Rozliczenia międzyokresowe przychodów, które będą oczekiwać na rozliczenie do momentu wydania Cyberpunka.
Po wydaniu Cyberpunk
– wypełnimy nasze Pozostałe zobowiązania wobec Steam i będziemy uprawnieni do rozliczania zaliczek ze Steam do naszych przychodów. 
Pozdrawiam

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
CDPROJEKT -0,27% 261,30 2019-12-06 17:01:53
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.