Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  2,80 zł , zmiana od tamtej pory: -58,57%

CP sfinalizował transakcję sprzedaży sieci Monetia z IRR 110%

Zgłoś do moderatora
TFI Capital Partners, należące do notowanej na głównym parkiecie GPW spółki Capital Partners S.A., dokonało transakcji wyjścia z inwestycji w Monetię - największą ogólnopolską sieć agencji płatniczych, która pośredniczy w płatnościach wartych 3,6 mld PLN rocznie. Całkowita wartość transakcji sprzedaży pod koniec maja 2017 r. miała wartość 16,6 mln PLN, natomiast trzy lata wcześniej kwota zakupu Monetii wyniosła 2,4 mln PLN, przy czym spółka posiadała wówczas zbliżoną kwotę gotówki. Zrealizowana roczna stopa zwrotu z tej inwestycji mierzona wskaźnikiem IRR to 110%. Nabywcą Monetii jest giełdowa spółka Aplitt.

- Wykorzystaliśmy szansę do zakupu Monetii, wydzieliliśmy ją ze struktur banku, zrealizowaliśmy strategię rozwoju biznesu i budowy wartości. Zaangażowanie w transakcję menedżerów spółki zmotywowało ich do solidnej pracy. Wszystko to przełożyło się na wysoką stopę zwrotu, jaką mogliśmy zrealizować na tej transakcji – podkreśla Konrad Korobowicz, Wiceprezes Zarządu Capital Partners SA.

link 

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
CAPITAL 0,00% 1,16 2023-01-27 11:00:00
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.