Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  2,26 zł , zmiana od tamtej pory: -46,90%

CP FIZ w rok już o 32-39% wyżej niż WIG

Zgłoś do moderatora
W trakcie pierwszych czterech kwartałów od rozpoczęcia sprzedaży certyfikatów zewnętrznym inwestorom subfundusze CP FIZ zanotowały stopy zwrotu +29,8% (CP Private Equity) oraz +23,1% (CP Absolute Return). W tym samym okresie wartość WIG, indeksu szerokiego rynku akcji GPW, spadła o 9,2%. Stopa zwrotu subfunduszy CP FIZ przewyższa więc szeroki rynek akcji o aż 32,3-39%.

- Za nami najbardziej udany kwartał pod względem wykorzystania umiejętności i wiedzy zespołu TFI Capital Partners. Nie uczestniczyliśmy w tąpnięciach na rynkach finansowych dzięki stosowaniu strategii hedgingowej, o której mówiliśmy od początku CP FIZ. Właściwy timing zastosowania stosownego zabezpieczenia długich pozycji na rynku akcji krótkimi pozycjami na rynku derywatów jest dla nas kluczem do ochrony kapitału inwestorów CP FIZ. Jednocześnie, dzięki postawieniu na właściwe sektory gospodarki, dodatkowo zwiększamy wartość certyfikatów naszych funduszy – powiedział Adam Chełchowski, Prezes Zarządu TFI Capital Partners.

link 

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

Zapisz się na bezpłatny newsletter Bankier.pl
[x]
CAPITAL 0,00% 1,20 2023-09-29 11:00:00