Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  9,45 zł , zmiana od tamtej pory: -15,87%

Covid, szczepienia i otyłość: problem jest olbrzymi

Zgłoś do moderatora
Coraz częściej mówi się również, że Covid-19 uszkadza śródbłonek, a u tych pacjentów mamy do czynienia z dysfunkcją śródbłonka naczyniowego, która występuje jeszcze przed zakażeniem. Zagrożenie zatem wzrasta - zaznacza ekspertka.
Jak zauważa, u chorych na otyłość występuje również większe ryzyko rozwoju zatorów i zakrzepów, co może powodować gorsze rokowanie w zakażeniu Covid-19 oraz wystąpić w związku czasowym, ale nie przyczynowo -skutkowym po szczepieniu. - Może to skutkować lękiem przed szczepieniem, należy jednak pamiętać, że ryzyko ciężkiego przebiegu choroby jest znacznie większe, niż ryzyko związane ze szczepieniem - wskazuje profesor.

https://www.rynekzdrowia.pl/Uslugi-medyczne/Covid-szczepienia-i-otylosc-problem-jest-olbrzymi,220213,8.html

Przypomina, że jednym z głównych powikłań otyłości są także choroby sercowo-naczyniowe. U chorych z nadciśnieniem tętniczym dochodzi do obciążenia serca i przerostu lewej komory. Wielu chorych na otyłość ma zmiany w różnym stopniu zaawansowania. U części rozwija się niewydolność serca, a to sytuacja, która przy stanie zapalnym w płucach przyczynia się do gorszego przebiegu choroby.

Opierając się na wynikach badań przedklinicznych i wczesnych klinicznych, potencjalne wskazania terapeutyczne dla doustnych terapii systemowych 1-MNA obejmują m.in.: dyslipidemię, miażdżycę, zawały serca, leczenie zaburzeń gastrycznych czy też choroby zapalne takie jak niealkoholowe stłuszczeniowe zapalenie wątroby (ang. Non-alcoholic steatohepatitis, NASH), tętnicze nadciśnienie płucne (ang. Pulmonary arterial hypertension, PAH). W badaniach przedklinicznych, 1-MNA wykazał zdolność do wpływania na biomarkery ryzyka sercowo-naczyniowego, a poprzez wykazanie unikalnej zdolności do stymulowania produkcji endogennej prostacykliny (PGI2), 1-MNA wykazał działanie przeciwzakrzepowe, polepszał funkcjonowanie śródbłonka i chronił przed powstawaniem uszkodzeń żołądka.
  • Covid, szczepienia i otyłość: problem jest olbrzymi Autor: ~wuj

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

Zapisz się na bezpłatny newsletter Bankier.pl
[x]
PHARMENA -0,50% 7,95 2022-01-20 09:11:09