Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  9,50 zł , zmiana od tamtej pory: 9,26%

COVID - hipoteza, szansa na lek Pharmeny?

Zgłoś do moderatora
https://wyborcza.pl/TylkoZdrowie/7,137474,27178460,ciezka-forma-covid-19-moze-byc-choroba-autoimmunologiczna.html

Ponieważ objawom ciężkich form COVID-19 towarzyszy rozległe zapalenie płuc, to od samego początku pandemii sądzono, że wywołuje je nieprawidłowa, zbyt intensywna reakcja systemu odpornościowego odpowiedzialnego właśnie za wywoływanie zapaleń tkanek, a kończąca się tzw. burzą cytokinową w płucach. Hipoteza autoimmunologicznej reakcji na wniknięcie koronawirusa do organizmu wydaje się w pełni potwierdzać te diagnozy. McMillan dodaje jednak, że powodem tragicznego obrotu spraw mogą być przeciwciała skierowane przeciwko własnemu białku pacjenta – ACE2.

Zgodnie z docelowym działaniem leku opartego na 1-MNA ma być redukowanie markerów hcCRP i TNF-apha (I faza badań przedklinicznych udowodniła, że kandydat na lek "reduces inflammatory markers, hsCRP and TNF-alpha"). Jeśli to miałoby likwidować przyczynę autoimmunologicznej reakcji organizmu, to lek Pharmeny byłby strzałem w dychę.

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
PHARMENA -0,19% 10,38 2021-07-30 17:03:20
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.