Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  11,32 zł , zmiana od tamtej pory: -35,51%

Covid-19 w trzeciej fali często zaczyna się od nieżytu nosa.

Zgłoś do moderatora
Lekarka wskazała też, że to, jak pacjenci będą reagowali na Covid-19, zależy od stanu ich układu immunologicznego i generalnie nie jest związane z alergiami. Zaznaczyła, że lekarze zaobserwowali łagodniejszy przebieg Covid-19 u pacjentów z różnymi manifestacjami choroby atopowej, alergicznym nieżytem nosa czy astmą oskrzelową, którzy na te schorzenia przyjmowali leki przeciwzapalne działające miejscowo (glikokortykoidy).
Dodała: Generalnie uszkodzenia płuc wywołane koronawirusem w tej grupie osób obserwuje się u bardzo niewielkiego odsetka. Zwykle nie rozwijało się u tych pacjentów śródmiąższowe zapalenie płuc.
- Uszkodzenia w płucach tych pacjentów (w przypadku COVID-19 mówi się m.in. o tzw. burzy cytokinowej) były zdecydowanie mniejsze niż u pacjentów, którzy nie przyjmowali leków wziewnych, np. na astmę - powiedziała dr Poziomkowska-Gęsicka.

https://www.rynekzdrowia.pl/Uslugi-medyczne/Covid-19-w-trzeciej-fali-czesto-zaczyna-sie-od-niezytu-nosa-Nie-mylny-go-z-alergia,220710,8.html

"Należy podkreślić, iż 1-MNA ma znaczące właściwości przeciwzapalne. Ponieważ wydzielanie enzymu odpowiedzialnego za tworzenie H2O2 w wyniku przekształcania 1-MNA jest szczególnie wysokie w tkankach oddechowych, można oczekiwać, że aktywność przeciwzapalna 1-MNA w drogach oddechowych będzie również istotna"

  • Covid-19 w trzeciej fali często zaczyna się od nieżytu nosa. Autor: ~wuj

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
PHARMENA -6,05% 7,30 2022-01-25 17:00:00
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.