Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  1,22 zł , zmiana od tamtej pory: -5,89%

Cormay nie ten sam co kilka lat temu.

Zgłoś do moderatora
Kilka lat temu brał dotacje na analizatory.
Później musiał zwracać bo nie zakończył projektów przez co corocznie wykazywał duże straty .
Obecny Cormay porzucił robienie analizatorów ( z wyjątkiem Equisse ale on już jest rozliczony i nie muszą zwracać dotacji- był sprzedany w kilku egzemplarzach do zaprzyjaźnionych labolatoriów- obecnie go udoskonalają) i dobrze że porzucił bo nie generuje strat.
Obecnie zmieniło się dużo. Od roku co kwartał są zyski ( 3- ci kwartał też by były gdyby nie zakup działki) i 4-ty będzie najlepszy.
Zajęli się na poważnie diagnostyką,wprowadzaniem do labolatoriów nowych ( nie swoich ) analizatorów które pracują tylko na odczynnikach Cormay.
Rozwijają diagnostykę weterynaryjną.
Robią chyba już wszystkie możliwe testy na Covid.
Wszystko a szczególnie wyniki wskazują że firma wyszła na prostą a wprowadzenie Equisse czy podpisanie umowy ze Scope to byłby dodatkowy bonus.
Ale i bez tego firma sobie dobrze radzi.
Nie jest napompowana jak wiele innych i łatwiej będzie o wzrost nawet 100% niż na innych spółkach.
Obecnie na spadku zostali odsiani niecierpliwi i chcący szybko zarobić.
Zostali wytrwali i to wróży koniec spektakuralnych spadków a zapowiada wzrosty.
Oczywiście mogą być ( tego nikt nie wie napewno)jeszcze małe spadki na małych obrotach ale pomalu się wszystko unormuje.
Spekuła może chcieć jeszcze zbić cenę aby taniej kupić i później wywindować kurs na wysokie poziomy.
Reasumując spółka po trzech kwartałach zasługuje na zaufanie która opiera się na innym modelu - modelu sprzedaży i rozwoju a nie tworzeniu analizatorów.

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
CORMAY 1,05% 1,15 2022-01-28 17:00:00
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.